تعطیلی مدارس فیلیپین تا کشف واکسن کرونا

تعطیلی مدارس فیلیپین تا کشف واکسن کرونا

دانش آموران کشور فیلیپین تا کشف واکسن کرونا به مدارس باز نمی گردند. وزیر آموزش پرورش فیلیپین اعلام کرد: مدارس فیلیپین تا زمانی که واکسن کرونا کشف و توزیع نشود به صورت غیرحضوری درس می خوانند. در این صورت دانش آموزان این کشور تا پایان سال میلادی 2020 به مدارس نخواهند رفت. دولت فیلیپین هم مانند بسیاری از کشورها در ماه مارس، دستور تعطیلی مدارس کشورش را به دلیل شیوع ویروس کرونا صادر کرد. دولت اعلام کرده بود که احتمالا مدارس در ماه اوت بازگشایی خواهند شد و دانش آموزان به سر کلاس های درس خواهند رفت اما چندی پیش رئیس جمهور مخالفتش را با این تصمیم اعلام کرد .

فقر در فیلیپین

فیلیپین حدودا 25 میلیون دانش آموز دارد، و قرار است آنها تا باز شدن مدارس خود به صورت آنلاین در بخوانند، این تصمیم در صورتی گرفته شده است که به دلیل فقر حاکم در فلیپین تعداد زیادی از این دانش آموزان دسترسی به لپ تاپ و کامپیوتر شخصی ندارند و توانایی فراهم کردن آن را نیز نخواهند داشت.

کودکان و کرونا

بازگشایی مدارس جزء مواردی می باشد که در تمام دنیا دولت ها را به فکر انداخته است، دولت ها در پی آن هستند که با بازگشایی مدارس به شیوع دوباره بیماری کرونا در کشورهایشان دامن نزنند. سازمان بهداشت جهانی نیز مبتلا نشدن کودکان به کرونا را تکذیب کرده است و البته اعلام کرده است که تعداد کودکانی که به این ویروس مبتلا شده اند بسیار کم می باشد. قرنطینه در کشور فیلیپین باعث آسیب رسیدن شدید به اقتصاد این کشور شده است و مقامات با وجود شمار بالای ابتلای روزانه در این کشور به کرونا، محدودیت های قرنطینه را کاهش داده است. مقامات بهداشت در این کشور شمار مبتلایان این کشور را بدین شکل اعلام کرده اند: 22474 مورد ابتلا و 1011 نفر نیز قربانی این ویروس شده اند. برای اطلاع از خبرهای مهم و 24 ساعته درباره گردشگری کشورهای جهان با سایت 2سفر همراه باشید.

21 خرداد ماه 1399