دادن بلیط رایگان قطار به بلژیکی ها

دولت کشور بلژیک به منظور ترمیم کردن رکود اقتصادی ناشی از بحران کرونا در کشور خود بلیط قطار رایگان به مردم خود میدهد و در بسیاری از مناطق محدودیت ها را کاهش داده است.

دادن بلیط رایگان قطار به بلژیکی ها

دولت کشور بلژیک به منظور ترمیم کردن رکود اقتصادی ناشی از بحران کرونا در کشور خود بلیط قطار رایگان به مردم خود میدهد و در بسیاری از مناطق محدودیت ها را کاهش داده است. به تمام شهروندان خود 10 عدد بلیط قطار داده است که با آنها به تمام نقاط کشور می توانند سفر کنند. دولت بلژیک بر اساس تصمیمات گرفته شده در کابینه بعد از اهدای بلیط های قطار، پرداخت کمک هزینه و کاهش مالیات افزوده را نیز در دست اجرا دارد تا شهروندان را به فعالیت های اقتصادی ترغیب کند. این بلیط های قطار از 1 ژوئیه تا آخرین روز سال میلادی 2020 اعتبار دارند. هدف مقامات بلژیک از اجرای این برنامه در کشور این است که مردم سفرهای آخر هفته های خود را دوباره برقرار کرده و احیای صنعت های آسیب دیده ای مانند گردشگری و مسافرتی می باشد.

این تصمیم بدون مشورت گرفته شده است

شرکت " اس ان اس بی" که مالک خطوط قطار کشور بلژیک است، می گوید که برای گرفتن این تصمیم با این شرکت مشورت نشده است. رییس این خطوط ریلی ضمن نارضایتی از مشورت نکردن دولت با این شرکت درباره ی تجمع زیاد مردم در خطوط قطار، برای انتقال و شیوع ویروس کرونا هشدار داد. در پستی در توییتر خود اعلام کرد، اینکه این تصمیم بدون مشورت با ما گرفته شده است بسیار بحث بر انگیز است. اگر تمام شهروندان از بلیط های رایگان خود استفاده کنند، این تصمیم باعث 96 میلیون سفر اضافی خواهد شد. خبرهای 24 ساعته و مهم گردشگری را در سایت www.2safar.com دنبال کنید.

20 خرداد ماه 1399