27 کشوری که مرزهای اروپا به روی آنها باز است

27 کشوری که مرزهای اروپا به روی آنها باز است

چندی پیش برخی از کشورهای اروپایی اعلام کرده بودند که از ماه جولای مرزهایشان باز خواهد شد و پذیرای مسافران و گردشگران خارجی خواهند بود، اما اتحادیه اروپا این خبر را نقض کرده و مقامات اعلام کردند: اتحادیه اروپا دو فهرست تهیه می کند که در این فهرست ها اسامی کشورهایی نوشته می شوند که شهروندان آنها می توانند به اروپا سفر کنند یا خیر و در زمانی که این لیست ها کامل شوند، در اختیار رسانه ها قرار خواهند گرفت. این اسامی با بررسی آمار مبتلایان به کرونا و کنترل این بیماری در هر کشور انتخاب خواهد شد. از جمله کشورهایی که در لیست سیاه قرار خواهند گرفت می توان به آمریکا، برزیل و روسیه اشاره کرد. این کشورها آمار روزانه بالایی از مبتلایان را هر روز به ثبت می رسانند. آمریکا تا کنون آماری بالای 2 میلیون و 400 هزار نفر را گزارش کرده است.

فهرست کشورهایی که اجازه سفر به اروپا دارند نوشته شد

فهرست کشورهایی که مرزهای اروپا به روی آنها باز می شود به شرح زیر است:

واتیکان، موناکو، مونته نگرو، آندورا، صربستان، بوسنی و هرزگوین، اوکراین، آلبانی، ترکیه، کوزوو، کره شمالی، ترکمنستان، ویتنام، چین، تایلند، میانمار، مغولستان، ژاپن، کره‌جنوبی، گرجستان، بوتان، لبنان، اندونزی، ازبکستان، هند، تاجیکستان ،قزاقستان، پالائو، نیوزیلند، استرالیا، دومینیکا، باهاما، سنت لوسیا، اروگوئه، جامائیکا، کوبا، گویان، پاراگوئه، ونزوئلا، نیکاراگوئه، کاستاریکا، کانادا، آنگولا، تونس، نامبیا، اوگاندا، موزامبیک، موریس، زامبیا، روآندا، اتیوپی، مراکش، الجزایر و مصر

آیا مرزهای اروپا به روی ایران باز خواهد شد؟

مقامات اروپایی در بلژیک در حال گفتگو و بررسی هستند تا به زودی نام کشورهایی که شهروندان آنها می توانند به کشورهای عضو اتحادیه اروپا سفر کنند را اعلام کنند. اعلام شده است که مرزهای این کشورها ار 1 ژوئیه ( 11تیر ) به روی کشورهایی که در لیست قرار دارند باز خواهد شد. قرار بود مقامات در روز پنجشنبه به نتیجه رسیده و آن را اعلام کنند، اما این مذاکرات تا روز جمعه هم ادامه داشت. باز هم می گویند در این که مرزهای کشورهای اروپایی در 1ژوئیه باز شوند، تردید وجود دارد.

شهروندان ایرانی و افغانستانی که در اروپا اقامت ندارند نمی توانند به این کشورها سفر کنند. طبق فهرست داده شده شهروندان کشورهای چین، کره شمالی، کره جنوبی، هند و ترکیه می توانند به اروپا سفر کنند. برای اطلاع بیشتر از قیمت تورهای داخلی و خارجی با 2سفر در تماس باشید.

7 تیرماه 1399