ثبت 24 مورد ابتلای جدید کرونا در پکن

ثبت 24 مورد ابتلای جدید کرونا در پکن

برای دومین روز پی در پی در پکن پایتخت چین موردهای جدید ابتلا به کرونا گزارش و ثبت شده است. در پی گزارشات در ارتباط با مبتلایان جدید به این ویروس، که تعداد آنها در روز دوم 45 نفر ثبت شده است و تمامی افراد در یک بازار مواد غذایی در جنوب شرقی چین گزارش شده اند. در پی این اتفاق چندین بازار عمده فروشی مواد غذایی تعطیل شدند و دستور صادر شده برای بازشدن بعضی از مدارس نیز تا اطلاع ثانوی لغو شده است. بازارها در همه گیری این ویروس در چین نقش مهمی دارند، به این دلیل که باورها به این است شیوع اولیه این ویروس از بازارهایی در ووهان چین بوده است که در آنها مواد غذایی دریای به فروش می رسیده است. اولین مورد ابتلا در ماه دسامبر سال 2019 گزارش شد. 11 محله در وضعیت هشدار قرار گرفته اند و دستور قرنطینه آنها داده شده است. پیدا شدن این موارد جدید مبتلا باعث شده است که دستور منع استفاده از وسایل ورزشی در اماکن عمومی و ورود گردشگران به پکن صادر شود.

منشا این موارد جدید از کجا بوده است؟

مقامات بهداشتی در پکن اعلام کردند، موردهای جدید مبتلا شده، 2 مرد هستند که در مرکز تحقیقات گوشت کار می کردند و به تازگی به این بازارها سر زده بودند. سوالی که برای مقامات بهداشتی پیش آمده این است که آنها از کجا به این ویروس ابتلا پیدا کرده اند؟ این مقامات نگران شیوع موج دوم کرونا در این کشور می باشند.

آمار تلفات کرونا در چین

مقامات چین آمار مرگ و میر ناشی از ایت ویروس را در کشورشان 4634 نفر اعلام کرده اند که متخصصان و کارشناسان در صحت این رقم تردید دارند. برای اطلاع بیشتر از خبرهای مهم 24 ساعته گردشگری با سایت 2سفر همراه باشید. همچنین برای اطلاع از قیمت تورهای داخلی و خارجی با ما در تماس باشید.

24 خرداد ماه 1399