پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی به پاکستان

پیشنهاد سازمان بهداشت جهانی به پاکستان

مقامات سازمان بهداشت جهانی به دولت پاکستان برای مبارزه با ویروس کرونا پیشنهادی داده است. از آنها خواسته است که قرنطینه خانگی را در کشورشان به صورت چرخشی انجام دهند، یعنی 14 روز از 30 روز ماه را قرنطینه اعلام کنند. در کشور پاکستان از هر 4 موردی که از آنها تست کووید-19 گرفته شده است به طور میانگین یک نفر از آنها به بیماری مبتلا می باشد. ظرفیت بیمارستانهای این کشور پر شده است و در صورت ادامه داشتن روند ابتلا بیمارستانها جایی برای قبول بیماران ندارند. در روز چهارشنبه 10 ژوئن (21 خرداد ماه) تعداد 5385 نفر مورد جدید به آمار مبتلایان این بیماری در کشور پاکستان اضافه شد، یعنی در کل حدودا 14 هزار نفر در پاکستان تا کنون به بیماری کرونا مبتلا شده اند و 2 هزار و 255 نفر نیز جان خود را از دست داده اند. نخست وزیر پاکستان اعلام کرده است که دلیل مقاومت آنها برای اجباری نکردن قرنطینه در کشور این است که آنها نمی توانند هزینه ی قرنطینه را متقبل شوند.

اعلام بالاترین آمار در یک شبانه روز توسط سازمان بهداشت جهانی

در پی آماری که سازمان بهداشت جهانی در شبانه روز گذشته گزارش داده است، 136 هزار مورد جدید مبتلا به کرونا در جهان ثبت شده است که بیشتریت این مبتلایان در آمریکا و آسیا بوده اند. این آمار بالاترین رقم در 24 ساعت بوده است.

کشورهای بنگلادش با 3190 ، هند 1803، اندونزی 1240 و فیلیپین 740 مورد جدید به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته، در قاره آسیا بالاترین آمار را به خود اختصاص داده بودند. کشورهای مکزیک با 4199، آرژانتین 683 و بولیوی 695 مورد جدید کرونا، بیشترین آمار را در قاره آمریکا داشته اند. شرکت 2سفر قیمت های ارزان تورهای داخلی و خارجی را در اختیار شما می گذارد، برای اطلاع از خبرهای 24 ساعته گردشگری با ما همرا باشید.

22 خرداد ماه 1399