کاهش شدید آمار جان باختگان در بریتانیا

کاهش شدید آمار جان باختگان در بریتانیا

مقامات بهداشت دولت بریتانیا اعلام کردند: در 24 ساعت گذشته، کمترین تعداد تلفات ناشی از بیماری کرونا از زمان برقراری محدودیتها و قرنطینه که در تاریخ 2 فروردین (21 مارس) بوده است، ثبت شده است. گزارش شده است که در روز گذشته فقط 55 نفر بر اثر بیماری کرونا در این کشور جان خود را از دست داده اند. 1205 نفر تست کرونایشان در روز گذشته مثبت اعلام شده و این رقم هم پایین ترین رقم ابتلای روزانه در چند ماه اخیر بوده است. معمولا در روز دوشنبه ها گزارش تعداد مبتلایان در بریتانیا کمتر است، اما این دوشنبه از همه ی دوشنبه آمار کمتری داشته است.

بریتانیا و آمار تلفات ناشی از کرونا

آمار موارد مرگ ناشی از بیماری کرونا در کشور بریتانیا با 40 هزار و 500 مورد مرگ، بعد از آمریکا در رده ی دوم قرار دارد. از امروز تمام مسافرانی که وارد خاک این کشور می شوند باید 14 روز در قرنطینه اجباری باشند. و موظف اند تمام قوانین مربوط به قرنطینه را رعایت کنند در غیر این صورت جریمه های نقدی باید پرداخت کنند. شهر لندن، در شبانه روز گذشته حتی یک مورد مرگ مرتبط به کرونا گزارش نداده است.

اعتراضات اخیر به مرگ سیاهپوست (جورج فلوید) در بریتانیا

در پایتخت بریتانیا، شهر لندن در پی کشته شدن جورج فلوید سیاهپوستی که در آمریکا بر اثر فشار زانوی پلیس به گردنش فوت کرد، اعتراضات و تظاهرات در همه جای دنیا از طرف مردم شکل گرفت، از جمله کشورهای آمریکا، استرالیا و بریتانیا. این اعتراضات سراسری با شعار " جان سیاهان مهم است" برگزار می شود. مقامات بریتانیا به دلیل آمار بالای فوتی ها و مبتلایان در این کشور، خواستار لغو این تظاهرات شدند. مقامات بهداشتی نیز درباره ی انتقال زیاد ویروس در این تجمعات هشدار دادند و از شهروندان معترض خواستند در صورت شرکت در تجمعات، فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کرده و ماسک بزنند. برای اطلاع از خبرهای 24 ساعته گردشگری و کشورهای جهان با سایت 2سفر همراه باشید و با ما تماس بگیرید تا از قیمت روز تورها و بلیط های داخلی و خارجی اطلاع داشته باشید.

20 خرداد ماه 1399