اشتباهاتی که زوج ها هنگام نخستین سفرهایشان مرتکب می شوند - قسمت سوم

اشتباهاتی که زوج ها هنگام نخستین سفرهایشان مرتکب می شوند - قسمت سوم

با اجتناب از وقایعی که در این مقاله برای تان گرد آورده ایم می توانید اوقات بهتری در سفر برای خود فراهم سازید، ولی همواره به خاطر داشته باشید که بهتر است در سفر بر خوبی های یکدیگر تمرکز داشته باشید و در فکر عیب جویی نباشید. این است بیست و چهار کار اشتباهی که ممکن است سفر دو نفره تان را خراب کند:

ماندن در هتل در روز های بارانی

کسی دوست ندارد با وجود هزینه ی زیادی که برای یک سفر می کند محدود به ماندن در هتل شود. اگرچه که به نظر می آید که در یک روز بارانی سفرتان خراب می شود اما بهترین کار این است که چتر بردارید و به یک پیاده روی دو نفره بروید. گاهی اوقات مقصد سفرتان را زیر باران جور دیگری خواهید دید و به علاوه چه چیزی لذت بخش تر از قدم زدن زیر باران در یک سفر دوتایی است؟ در نظر داشته باشید که مکان های سرپوشیده ی زیادی نیز وجود دارند که در روزهای بارانی می توان در آن ها وقت گذراند از جمله مراکز خرید، استادیوم ها و گالری ها.

2safar

زیاد خوابیدن

زوج هایی که اوقات زیادی از سفرشان را به خواب می گذرانند چیز های زیادی از تجربه های سفر را از دست خواهند داد. همچنین خوابیدن زیاد، اوقات ارزشمندی که می توانید با هم سپری کرده و به تقویت رابطه تان بپردازید را از شما خواهد گرفت. اگرچه وقتی هر دو کارمند هستید و پر مشغله، خوابیدن در سفر برای تان لذت بخش و آرام کننده است اما مراقب باشید در آن افراط نکنید تا تعطیلات شادتان را از دست ندهید.

2safar

بیمه نکردن

اهمیت بیمه ی سفر را دست کم نگیرید. بیمه ی سفر شما را در برابر از دست رفتن اموال، هزینه های سلامتی و حتی کنسل شدن پرواز می تواند حمایت کند. ایرلاین ها می توانند تا بیشتر از ظرفیت یک پرواز بلیط بفروشند تا کنسلی های احتمالی را جبران کنند و معمولا خسارت ناشی از این فروش بیش از ظرفیت را نیز جبران می کنند، بیمه های مسافرتی یک سطح بیشتر از این را نیز تحت پوشش قرار می دهند و کنسلی های بدلیل بدی آب و هوا را نیز برای تان جبران خواهند کرد.

2safar

وابستگی به وسایل الکترونیک

تلفن همراه جزء لاینفک زندگی روزمره ی ماست. سوال این جاست که چرا یک زوج باید وقت خود را به جای کسی که پیش رویشان نشسته است در شبکه های اجتمای و با کسانی بگذرانند که در آن لحظه حتی در کنارشان نیستند؟ تلفن همراه عامل حواس پرتی و از عوامل مخرب یک سفر است. مواقعی هست که تلفن همراه به کارتان می آید مثلاً برای مسیریابی، در غیر از این مواقع زوج ها باید از استفاده ی بیهوده از گوشی تلفن شان بپرهیزند و حواس خود را بر سفر و همسفرشان متمرکز کنند. اگر نیازی به تلفن تان ندارید روزها آن را در هتل باقی بگذارید.

2safar

خراب کردن سفر به خاطر اختلاف نظر ها

اختلاف نظر از مواردی است که خواه ناخواه در تمام روابط پیش می آید. با بحث و تفاوت نظر در سفر باید مانند سایر اختلاف های تان با روشی ساده برخورد کنید و آن پذیرش تفاوت های بین افراد است. هیچ دعوا و جنجالی برای اثبات نظرتان ارزش پشیمانی و افسوس لحظات خوبی که در سفر نابود کرده اید را ندارد. سفر، زمانی استثنایی و متعلق به خود شماست. پس نگذارید هیچ مشکلی لذت آن را برای تان خدشه دار کند.

2safar