امکانات لانژ های فرودگاه - مواردی که بیشتر مردم از آن ها غافل هستند - قسمت دوم

امکانات لانژ های فرودگاه - مواردی که بیشتر مردم از آن ها غافل هستند - قسمت دوم

در این مقاله به معرفی برخی از این امکانات می پردازیم و شما را بیشتر با فضای لانژ فرود گاه آشنا می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

بیزینس سنتر

یکی از راه هایی که می توانید زمان انتظار خود را در فرودگاه به مفید ترین شکل ممکن بگذرانید انجام کارهای عقب مانده، اداری یا علمی است. چنان چه لپ تاپ به همراه ندارید به راحتی می توانید از بیزنس سنتر لانژ فرودگاه استفاده کنید. حتی اگر چنین بخشی در داخل لانژ قرار نداشته باشد در این رابطه سؤال کنید و کارمندان لانژ می توانند شما را به بیزنس سنتر فرودگاه راهنمایی کنند.

2safar

نمازخانه

فرودگاه های بزرگ در لانژ های خود اتاقی به عنوان نمازخانه در نظر گرفته اند تا مسافران مسلمان در آن جا به عبادت بپردازند. در کشور های غیر مسلمان این اتاق های مخصوص عبادت فقط به مسلمانان تعلق ندارند و فضایی برای عبادت و نیایش پیروان همه ی ادیان محسوب می شوند. نکته ی دیگر در کنار وجود نمازخانه، قرار داشتن جایی برای وضو در جوار آن است. مثلاً در فرودگاه بین المللی هنگ کنگ محلی برای وضو و قبله نما نیز به چشم می خورد.

2safar

اتاقک های مخصوص استراحت

یکی از امکانات بسیار جذاب برخی لانژ ها وجود خوابگاهی با اتاقک های نقلی و در عین حال مدرن برای استراحت مسافران است. در پرواز های طولانی یا سفر های فشرده و خسته کننده این اتاقک ها همچون بهشتی از نظر مسافر جلوه می کند. استراحتی چند ساعته بر روی تخت موجب می شود مسافر برای ادامه ی راه کاملاً سرحال و پر انرژی باشد. یکی از فرودگاه هایی که مجهز به این اتاقک های مخصوص خواب است فرودگاه مونیخ آلمان است. ملحفه های این اتاقک ها مانند هتل پس از استفاده ی هر مسافر عوض می شود و همه چیز کاملاً تمیز و بهداشتی است. شما در این اتاقک ها می توانید وسایل الکترونیکی تان را شارژ کرده، به اعلان های فرودگاه گوش دهید و حتی آلارمی برای بیدار شدن از خواب تنظیم نمایید.

2safar

غذا و نوشیدنی

اگر مدت انتظار شما در فرودگاه طولانی باشد، شاید بهتر باشد به جای غذا خوردن در رستوران های شلوغ و معمولاً گران فرودگاه، ورودی لانژ را پرداخت نمایید تا نه تنها از فضای بهتری برای استراحت برخوردار شوید، بلکه به غذا و نوشیدنی نیز به طور نا محدود دسترسی داشته باشید. بوفه های غذای این لانژ ها معمولاً متنوع هستند و حتی آپشن های متعددی برای کودکان نیز وجود دارد. البته لانژ های مختلف از نظر تنوع غذا و نوشیدنی با یکدیگر متنوع هستند اما در هر صورت پذیرایی خوبی در انتظاراتان خواهد بود.

2safar

اسپا

هیچ چیز به اندازه ی ماساژ نمی تواند خستگی را از تن یک مسافر خارج کند. هر چند لانژ های خود فرودگاه ها به ندرت چنین امکاناتی دارند و خدمات اسپا معمولاً محدود به مسافران درجه یک ایرلاین ها می شود. اما همچنان اگر سرچ کنید مواردی خواهید یافت مثلاً اگر به لانژ کاتی پسیفیک فرودگاه هنگ کنگ بروید اسپا با خدماتی چون لوازم بهداشتی، روبدوشامبر و حوله ی رایگان عرضه می شود.

2safar