امکانات لانژ های فرودگاه - مواردی که بیشتر مردم از آن ها غافل هستند - قسمت اول

امکانات لانژ های فرودگاه - مواردی که بیشتر مردم از آن ها غافل هستند - قسمت اول

در حالی که سفر های هوایی می توانند استرس زا و خسته کننده باشند، اتاق های استراحت فرودگاه یا لانژ فضایی راحت و پر آرامش را برای مسافران فراهم می کنند. ایرلاین ها لانژ ویژه ی خود را در فرودگاه ها دارند که لوکس تر است و از مهمانان درجه یک یا بیزنس کلاس خود در این لانژ ها پذیرایی می کنند. علاوه بر لانژ های ایرلاین ها، خود فرودگاه نیز لانژ های مستقلی دارد که مسافران می توانند با پرداخت هزینه از قبل رزرو کنند و در آن ها به استراحت بپردازند. لانژ ها امکانات متنوع و مختلفی دارند. مثلاً لانژ های ایرلاین ها مجهز به اسپا و گاهی حتی تخت خواب برای استراحت مهمانان هستند. لانژ های خود فرودگاه نیز امکانات متنوعی دارند. در این مقاله به معرفی برخی از این امکانات می پردازیم و شما را بیشتر با فضای لانژ فرود گاه آشنا می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

دوش

امکان دوش گرفتن در لانژ یکی از دلایلی است که بسیاری از مهمانان ترجیح می دهند مدت زمان پرواز ترانزیت خود در فرودگاه های مختلف را در این سالن سپری کنند. به خصوص در پرواز های طولانی که با عبور از چند منطقه ی زمانی همراه است مسافر بسیار خسته می شود و دوش گرفتن در بین راه می تواند این خستگی را از تن او بزداید. خیلی از مسافران تصور می کنند لانژ فقط محدود به امکان حضور در یک فضای خصوصی تر نسبت به سالن های فرودگاه و پذیرایی می شود در حالی که اینطور نیست، امکانات لانژ فراتر از این هاست.

2safar

ترانسفر با اتوبوس به هتل های سطح شهر

وقتی به یک مکان جدید پا می گذارید، چه آن جا مقصد نهایی تان باشد و چه فقط قصد ترانزیت داشته باشید، امکان ترانسفر از فرودگاه به هتل های سطح شهر بسیار مهم و حیاتی است. در ترانزیت های طولانی خیلی از مسافران ترجیح می دهند چند ساعت یا حتی یک شب را در هتل سپری کنند و برای ادامه ی سفر مهیا شوند. جالب است بدانید لانژ ها امکان ترانسفر فرودگاهی مسافران به هتل های شهر را دارند. این ترانسفر اغلب اوقات رایگان است و جزء خدمات لانژ محسوب می شود.

2safar

وایفای

اگرچه اغلب فرودگاه ها وایفای رایگان دارند اما سرعت اینترنت پایین است و به سختی می توان از آن استفاده کرد و ضمن اینکه خیلی از فرودگاه های حتی بزرگ مانند فرودگاه آتاتورک استانبول وایفای رایگان در اختیار مسافران قرار نمی دهند. بنابراین وایفای با سرعت بالا در سالن لانژ یکی از امکاناتی است که مسافران تریجیح می دهند از آن بهره مند شوند.

2safar

اتاق بازی بچه ها

اگر با فرزند کوچکتان سفر می کنید شاید به دنبال جایی بگردید تا کودک را به دنبال بازی بفرستید و به او این فرصت را بدهید تا انرژی اش را تخلیه کند. اتاق بازی بچه ها در لانژ این امکان را برای شما فراهم می سازد. چون فضای لانژ خصوصی است شما خیالتان تا حد زیادی بابت امنیت کودک راحت خواهد بود و می توانید با خاطر آسوده به استراحت بپردازید.

2safar