امکانات لانژ های فرودگاه - مواردی که بیشتر مردم از آن ها غافل هستند - قسمت سوم

امکانات لانژ های فرودگاه - مواردی که بیشتر مردم از آن ها غافل هستند - قسمت سوم

در این مقاله به معرفی برخی از این امکانات می پردازیم و شما را بیشتر با فضای لانژ فرود گاه آشنا می کنیم. با 2Safar همراه باشید.

2safar

مجموعه روزنامه ها و مجلات

خودتان را تصور کنید که در وسط یک پرواز طولانی در یک گوشه ی دنج لانژ نشسته اید و پاهایتان را دراز کرده اید. فنجانی قهوه ی داغ می نوشید و مجله ی مورد علاقه تان را می خوانید. اگر از این تصویر لذت بردید حتماً در پرواز بعدی لانژ فرودگاه را رزرو کنید. مجموعه ی روزنامه ها و مجلات لانژ خیلی مفصل تر از هواپیما است و شما می توانید مطالب جالب توجهی برای خواندن و سرگرمی پیدا کنید.

2safar

امکان شارژ وسایل الکترونیکی

شارژ موبایل و لپ تاپ در داخل فرودگاه همیشه آسان نیست. شما باید جایی نزدیک به شارژر پیدا کنید و تمام مدت نیز حواستان به وسایلتان باشد که گم نشوند. در لانژ شارژ وسایل خیلی آسان تر است چون همه ی صندلی ها به شارژر مجهز هستند و حتی می توانید چند وسیله را با هم شارژ کنید. ضمناً اگر شارژر به همراه ندارید جایی برای شارژ وسایل االکترونیکی با شارژر های آماده مهیا است. از آن جا که لانژ ها خیلی خلوت تر از سالن های عمومی فرودگاه هستند شما می توانید با خیال آسوده تری بدون اینکه دائم چشمتان به موبایل و لپ تاپتان باشد به استراحت بپردازید.

2safar

آیس رینک

برخی از لانژ ها امکاناتی مافوق تصور دارند. مثلاً لانژ باشگاه ویرجین آتلانتیک در فرودگاه هیترو ی لندن مجهز به آیس رینک برای اسکیت است. فرودگاه دنور نیز امکاناتی مشابه دارد. در طول مدتی که به اسکیت می پردازید می توانید چمدان هایتان را در کمد های قفل دار قرار دهید و آسوده خاطر باشید. فرودگاه مونیخ از این نیز فراتر می رود و در فصل زمستان تفریحات زمستانی متعددی از جمله رینک اسکیت در اختیار مسافران قرار می دهد.

2safar

قسمت مخصوص سیگاری ها

اگرچه همه می دانند سیگار برای سلامتی مضر است، اما همچنان افراد زیادی سیگار می کشند. فرودگاه ها معمولاً از مسافران می خواهند برای کشیدن سیگار به فضای باز بروند، اما وقتی از گیت امنیتی فرودگاه عبور کنید دیگر رفتن به فضای باز غیر ممکن خواهد بود. در پرواز های ترانزیت نیز که مسافر از فرودگاه خارج نمی شود مشکل مشابهی وجود دارد. هر چند برخی فرودگاه فضاهایی برای سیگاری ها در نظر گرفته اند اما شاید رزرو لانژ بهترین راه چاره ی مسافران سیگاری باشد. لانژ های متعددی در فرودگاه های مختلف برای سیگاری ها وجود دارد و حتی برخی از این لانژ ها بالکنی رو به فضای آزاد دارند.

2safar

راحتی بیشتر در توقف های طولانی

شاید اصلی ترین کاربرد لانژ ها همان فضای خصوصی تر و راحت تری است که در اختیار مسافران قرار می دهند. صندلی های لانژ بسیار راحت و در واقع مبل هستند. فضا برای نشستن و حتی گاهی دراز کشیدن فراهم است و مسافر جای زیادی نیز برای قرار دادن وسایلش در اطراف خود دارد. لانژ ها معمولاً خلوت هستند و از سر و صدا و ازدحام فرودگاه در آن ها خبری نیست. دستشویی های لانژ نیز تمیز و خلوت است. از آن جا که بیشتر لانژ ها فضای امنی دارند شما مجبور نخواهید بود چمدان و وسایل خود را با خود به داخل دستشویی ببرید. می توانید از یکی از کارمندان بخواهید حواسشان به وسایل شما باشد.

2safar