ایرلاین ها چه چیزهایی را به شما نمی گویند

ایرلاین ها چه چیزهایی را به شما نمی گویند

اگر تصور می کنید به دلیل سفرهای هوایی متعدد از تمام قوانین و رازهای داخل هواپیما با خبر هستید اشتباه می کنید. چیزهایی وجود دارد که ایرلاین ها هرگز افشا نمی کنند و مایل نیستند مسافر از آن ها اطلاع داشته باشد. مثلاً از شما خواسته می شود دریچه ی پنجره ی خود را در هنگام تیک آف و فرود باز نگه دارید و میز جلوی صندلی خود را ببندید. آیا هرگز از خود پرسیده اید دلیل این قوانین چیست؟ در این مقاله قصد داریم اطلاعاتی را با شما در میان بگذاریم که ایرلاین ها تمایلی به افشای آن ها ندارند. با 2Safar همراه باشید.

1. ما دلیل برخی چیزها را در آموزش ایمنی پرواز به مسافران نمی گوییم.

ما نور چراغ ها کم می کنیم تا چشمان شما به نور کم عادت کند. در این صورت اگر وضعیتی اضطراری پیش بیاید که شما مجبور به خروج فوری از هواپیما شوید می توانید در تاریکی راه خود را پیدا کنید. ما از شما می خواهیم در هنگام تیک آف و فرود میز جلوی صندلی خود را ببندید تا در صورت بروز حادثه مسافر کناری شما بتواند به سرعت از صندلی خود بلند شده و فرار کند و میز شما راهش را سد نکند. همچنین تأکید به باز بودن دریچه ی پنجره داریم تا در صورت بروز آتش سوزی یا سانحه، امدادگران بتوانند داخل هواپیما را ببینند و شما را نجات دهند.

2safar

2. ما در رابطه با سوخت هواپیما خسیس هستیم.

به دلیل سنگین بودن، هواپیما به سوخت فراوانی نیاز دارد و در نتیجه هزینه ی تأمین این سوخت خیلی زیاد است. گاهی به دلیل هوای نامساعد یا تأخیرهای غیر منتظره ما مجبور به فرود اضطراری می شویم چون سوخت هواپیما تمام شده است.

2safar

3. وقتی هواپیما بیش از ظرفیت رزرو شده است ما به دنبال داوطلب برای آپگرید به درجه یک هستیم.

در اینگونه مواقع ما دنبال داوطلبانی می گردیم که مبلغ 200 دلاری که ما پیشنهاد می کنیم پرداخت کرده و به درجه یک بروند. چون قسمت اقتصادی هواپیما بیش از ظرفیت رزرو شده است اما درجه یک مثل بیشتر اوقات جای خالی دارد. اگر داوطلبی پیدا نشود ما صندلی درجه یک را رایگان در اختیار مسافران قرار می دهیم.

2safar

4. وقتی دسته جمعی سفر می کنید بلیط ها را جداگانه خریداری کنید.

اگر تعدا شما چهار نفر است و هنگام خرید بلیط فقط سه صندلی با قیمت ارزان وجود دارد ما به هر چهار نفر صندلی یک درجه گران تر می فروشیم. پس در چنین مواقعی بهتر است بلیط های خود را جداگانه خریداری کنید تا حداقل سه نفر از شما بتواند بلیط ارزان تر بخرد.

2safar

5. دو خلبان هواپیما هرگز همزمان غذا نمی خورند.

بین غذا خوردن خلبان و کمک خلبان باید حداقل یک ساعت فاصله باشد حتی اگر غذاهای متفاوتی می خورند. وقتی یکی از خلبان ها غذایش را خورد و مدت کافی گذشت و مطمئن شد حالش خوب است و هیچ مشکلی ندارد خلبان دوم غذا می خورد. این کار برای اطمینان از سلامتی کامل حداقل یکی از دو خلبان در طول پرواز است.

2safar

6. اگر چمدان شما گم شده است، بدون تلف کردن حتی یک دقیقه آن را گزارش دهید.

در این رابطه کوچک ترین تأخیری جایز نیست. حتی اگر صف گزارش خیلی طولانی باشد، در صف بایستید و شکایت خود را ثبت کنید. اگر دیرتر از موعد مشخص اقدام به اعلام گم شدن چمدان خود کنید، به گزارش شما ترتیب اثری داده نمی شود. فکر نکنید اگر عجله دارید می توانید فعلاً فرودگاه را ترک کرده و بعداً به دنبال چمدان خود بیایید چون در این صورت ایرلاین هیچ مسئولیتی در این رابطه نمی پذیرد.

2safar

7. صندلی ها روز به روز کوچک تر می شوند.

فکر نکنید این فقط تخیل شما است که تصور می کنید صندلی شما تنگ تر از گذشته شده یا شما چاق تر شده اید. در بوئینگ 777 اس مخصوص پرواز های طولانی ما اخیراً صندلی ها به اندازه ی یک اینچ به هم نزدیک کرده ایم تا در هر ردیف بتوانیم یک صندلی اضافه جای دهیم.

2safar

8. اگر پروازتان کنسل شد نه تنها اسم خود را در لیست انتظار پرواز بعدی ثبت کنید بلکه تلفنی نیز پیگیر باشید.

این را بدانید در اکثر مواقع با تماس تلفنی با مسئول ایرلاین مربوطه کار شما سریع تر راه میفتد. در اینطور مواقع در چند جبهه فعالیت کنید. کانتر گیت، میز فروش بلیط و تماس تلفنی با مسئول ایرلاین.

2safar

9. ما از سایت های فروش بلیط که قیمت ایرلاین های مختلف را با هم مقایسه می کنند مثل تریپ ادوایزر خوشمان نمی آید.

هر بار که شما از این سایت های مقایسه ی قیمت، بلیط خود را رزرو کنید ما مجبور به پرداخت حق الزحمه ای به این سایت ها هستیم و بنابراین از این سایت ها خوشمان نمی آید و ترجیح می دهیم مسافر مستقیماً بلیط را از سایت خود ایرلاین خریداری کند. ضمن اینکه برخی ایرلاین ها مثل دلتا و سوث وست بلیط های خود را در این قبیل سایت ها به فروش نمی رسانند و شما نمی توانید قیمت همه ی بلیط های موجود را با هم مقایسه کنید!

2safar

10. بهترین زمان برای تغییر صندلی رزرو شده 4 روز یا 100 ساعت قبل از پرواز است.

حتماً در این بازه ی زمانی سایت را چک کنید زیرا ما در این موقع امکان انتخاب بهترین صندلی ها را مهیا می سازیم. در این موقع شانس دارید صندلی خود را از قسمت اقتصادی به درجه یک آپگرید کنید یا صندلی های قسمت درهای اضطراری که جای پای بیشتری دارند را انتخاب کنید. از این زمان طلایی غافل نشوید.

2safar