این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت پنجم

این اشتباهات را در سفرهای جاده ای با کودکان مرتکب نشوید - قسمت پنجم

در این مقاله راهنمای جامع و کاملی در ارتباط با سفر های جاده ای با کودکان برایتان فراهم کرده ایم که شامل اشتباهاتی می شود که نباید مرتکب شوید. با به کار بستن این راهنمایی ها سفر های جاده ای لذت بخش تر و شاد تری خواهید داشت و کودکان شما نیز عاشق سفر های جاده ای خواهند شد. با 2Safar همراه باشید.

اشتباه شماره 13: همراه نداشتن وسایل الکترونیکی و شارژرهای کافی

کودکان امروزی عاشق تکنولوژی هستند و چه خوب، چه بد باید این را به عنوان یک واقعیت بپذیریم. کودکان شش سال به بالا در سفر های جاده ای بدون موبایل و تبلت کسل می شوند. وقت گذرانی با این وسایل گذر زمان را برایشان آسان می سازد و کمتر بهانه گیری خواهند کرد. فراموش نکنید تمام این وسایل با باطری کار می کنند و شما باید قادر باشید در طول سفر چند وسیله ی الکترونیکی را شارژ کنید. به این منظور تجهیزات لازم برای اتوموبیل خود خریداری نمایید. ضمناً شارژر هر وسیله را نیز جداگانه به همراه ببرید و به برداشتن یک شارژر برای تمام وسایل با هم بسنده نکنید.

2safar

اشتباه شماره 14: نقشه ی کاغذی به همراه نداشتن

امروزه با وجود تکنولوژی GPS و نقشه ی گوگل کمتر کسی به نقشه ای کاغذی اتکا دارد و به نوعی آن ها از دور خارج شده اند. با این وجود در سفر های جاده ای همراه داشتن نقشه ی کاغذی ضروری است. نقشه ی گوگل وابسته به اینترنت است و اگر در قسمتی از مسیر سیگنال نداشته باشید ارتباط شما با نقشه قطع شده و ممکن است راه را اشتباه بروید.

2safar

اشتباه شماره 15: راننده ی صبور و خوش اخلاقی نبودن

اگر از جمله ی افرادی هستید که نمی توانید خشم خود را هنگام رانندگی کنترل کنید، سفر جاده ای با کودکان برای شما مناسب نیست. چنان چه پدر یا مادری خودش عصبی و بی قرار باشد، نمی تواند انتظار خوش خلقی و رفتار شایسته از فرزندانش داشته باشد. شما در وهله ی اول باید صبور بوده و از کلمات زشت و ناسزا در حین رانندگی خودداری کنید. اگر عصبانی شدید باید به خاطر بیاورید به خاطر وجود کودک در اتومبیل حق به کار بردن کلمات زشت و با نشان دادن خشم خود را ندارید. حتی آن لحظه ای که کودک شما به ظاهر غرق در بازی با تبلت اش شده است، مانند ضبط صوت تمام حرف ها و رفتار شما را در ذهن خودش ثبت و ضبط می کند.

2safar

اشتباه شماره 16: وسایل تفریحی متنوع به همراه نداشتن

شما لازم است برای سرگرم کردن کودکان خود در سفر های جاده ای ایده های متنوع و جذابی داشته باشید نه اینکه صرفاً با برداشتن یک وسیله ی بازی انتظار داشته باشید سر کودک در تمام مسیر گرم شود. انواع بازی های فکری، کناب های صوتی و کاغذی، دیوایس های الکترونیکی، فیلم ها و کارتون ها را برای سفر جاده ای کودک آماده کنید.

در طول راه فرزند خود را چک کنید تا مطمئن شوید لذت کافی می برد. مثلاً بپرسید حوصله ات سر نرفته است؟ می خواهی یک بازی دیگر بکنی؟

هر جایی ممکن است شما نیز با او همبازی شوید. کودکان معمولاً تا قبل از سن نوجوانی بازی با والدین را بسیار دوست دارند.

2safar