این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت اول

این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت اول

بعضی از عکس هایی که از نقاط زیبای دنیا مشاهده می کنید به قدری سحر آمیز و نفسگیر هستند که آن ها را با عکس های فوتوشاپ شده اشتباه می گیرید و از خود می رسید مگر ممکن است جایی به این زیبایی در این کره ی خاکی وجود داشته باشد؟ در این مقاله تعدادی از بی نظیر ترین و هوش ربا ترین مناظر جهان و محل قرار گرفتن آن ها را با شما در میان می گذاریم. شاید آن چه امروز در عکس های می بینید مقصد سفر آینده تان باشد.

2safar

نقطه ی تلاقی صحرای نصیب و اقیانوس اطلس، جنوب آفریقا

این منظره به معنای واقعی سورئال است و کمتر کسی حقیقت آن را باور می کند. گویی این عکس مربوط به سرزمینی خیالی است مانند سرزمین نارنیا و به کره ی زمین تعلق ندارد. اما به لطف مادر طبیعت عکسی که مشاهده می کنید 100% واقعی است و در جنوب آفریقا گرفته شده است. جایی که صحرای نصیب با اقیانوس اطلس تلاقی می یابد و همه چیز تصویری غیر واقعی پیدا می کند.

2safar

کوهستان آرارات، ترکیه

زیبا ترین نقاط جهان الزاماً دور از دسترس و صعب الوصول نیستند. کوهستان آرارات که در گذشته به ارمنستان تعلق داشت و امروزه بخشی از خاک ترکیه اسنت زیبایی فرا زمینی و شکوهمندی دارد. توصیه می شود به منظره ی این کوهستان از فاصله ی دور نگاه کرده و قله ی برفی آن را بر فراز ابر های پنبه ای نظاره کنید. به ندرت می توان منظره ای این چنین با شکوه در کره ی زمین مشاهده کرد. کوه آرارات حالتی مغرور و جدا دارد، گوهی که در گذر قرن ها و در میان جنگ و آشوب ها پی در پی همچنان غرور خود را حفظ کرده و نزدیک و در عین حال دور از دسترس است.

2safar

منظره ی شهر نیویورک از فراز برج ایمپایر استیت

وقتی صحبت از چشم انداز سورئال می شود نا خود آگاه به یاد مناظر طبیعی می افتیم، در حالی که برخی مناظر شهری و مدرن می توانند این احساس را در بیننده به وجود بیاورند که چنین شکوه و عظمتی واقعیت ندارد و رؤیا و خیال است. شهر نیویورک یکی از زیبا ترین اسکای لاین های جهان را دارد (اگر زیبا ترین نباشد) و برج های متعدد این شهر در کنار معماری بی نظیر ساختمان ها چشم اندازی به وجود آورده اند که هر بیننده ای را به تحسین وا می دارد. این زیبایی طبیعی نیست اما هنر دست بشر را به رخ می کشد و به راستی تماشای منظره ی نیویورک از فراز یکی از برج های این شهر مانند ایمپایر استیت تجربه ای فراموش نشدنی خواهد بود.

2safar

کاپادوکیا، ترکیه

اگر می خواهید چشمان خود را به ضیافتی بی همتا از رنگ و زیبایی ببرید به کاپادوکیا سفر کنید و این شهر سنگی که انگار به قصه ها تعلق دارد را از نزدیک ببینید. در کاپادوکیا ساخته های دست بشر با زیبایی طبیعت گره خورده اند و منظره ی تحسین بر انگیزی به وجود آورده اند. در کنار این همه زیبایی منظره ی بالون های رنگارنگ در آسمان تصویر رؤیایی شما را تکمیل خواهد کرد.

2safar