این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت سوم

این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت سوم

در این مقاله تعدادی از بی نظیر ترین و هوش ربا ترین مناظر جهان و محل قرار گرفتن آن ها را با شما در میان می گذاریم. شاید آن چه امروز در عکس های می بینید مقصد سفر آینده تان باشد.

پل ماه، تایوان

پل ماه در پارک داهو در پایتخت تایوان، تایپه قرار گرفته است و به دلیل انعکاسی که بر روی آب دارد منظره ای فوق العاده رؤیایی و چشم نواز به وجود می آورد. بهتر است در هنگام غروب آفتاب به تماشای منظره ی پل بروید تا جادوی آن را تمام و کمال درک کنید. عکسی که از این پل می بینید اصلاً اغراق شده نیست و این منظره ارزشش را دارد که به خاطرش سفر به تایوان را در اولویت قرار دهید.

2safar

ماچو پیجو، پرو

شکوه و زیبایی ماچو پیچو بر کمتر کسی پوشیده است و این نقطه از خاک پرو قطعاً یکی از شگفت انگیز ترین نقاط کره ی زمین است. وقتی از بالای تپه به پایین نگاه می کنید تاریخ تمدنی چند صد ساله را در کنار زیبایی جنگل های انبوه آندز می بینید و حس و حالی فراموش نشدنی را تجربه خواهید کرد. اگر اطرافتان شلوغ نباشد، می توانید ساعت ها همان جا بنشینید و در آرامش زیبایی سخاوتمند طبیعت را تماشا کنید و به فکر فرو روید. تئوری های زیادی درباره ی این که چرا اینکا ها این نقطه از کوه های آندز را برای ساخت شهرشان انتخاب کرده اند وجود دارد. شاید یکی از مهم ترین دلایلش حس تقدسی است که این نقطه از خاک پرو در دل انسان پدید می آورد و همچون زیارت گاهی طبیعی است که انسان را نا خودآگاه به یاد دنیای فرا زمینی و ماهوی می اندازد.

2safar

بوراکی، فیلیپین

این جزیره به عنوان یکی از بهترین جزایر جهان شناخته می شود و سالانه بازدید کنندگان فراوانی را به خود می بیند. در واقع تعداد توریست های این جزیره به قدری زیاد است که حکومت فیلیپین در اوایل سال گذشته مجبور شد راه های ورود و خروج جزیره را ببندد و به تمیز کردن آن جا بپردازد. جزیره ی بوراکی تمام ویژگی هایی یک جزیره ی رؤیایی را دارد از جمله سواحل سفید رنگ، آب لاجوردی شفاف، طبیعت سرسبز و مناظری فراموش نشدنی. صلح و آرامشی در این جزیره حک فرما است که شما را همچون هاله ای نوازش گر در بر می گیرد و باعث می شود تمام غم ها و دغدغه های دنیوی را پشت سر بگذارید.

2safar

زبانه ی ترول، نروژ

کشور های اسکاندیناوی تعداد قابل توجهی از بهترین و زیبا ترین نقاط دنیا را در خود جای داده اند اما احتمالاً زبانه ی ترول در کشور نروژ گل سرسبد تمام مناظر جادویی این منطقه است. این زبانه سنگ کوچکی است که از شیب کوه بیرون زده و نقطه ای خارق العاده به وجود آورده است که چشم اندازی باور نکردنی دارد. بهتر است سخن کوتاه کنیم چون عکسی که مشاهده می کنید به خوبی گویای زیبایی این نقطه است و هر گونه توصیفی در وصف این منظره نا کافی خواهد بود.

2safar