این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت دوم

این نقاط رؤیایی فوتوشاپ نیستند بلکه واقعیت دارند - قسمت دوم

در این مقاله تعدادی از بی نظیر ترین و هوش ربا ترین مناظر جهان و محل قرار گرفتن آن ها را با شما در میان می گذاریم. شاید آن چه امروز در عکس های می بینید مقصد سفر آینده تان باشد.

وستراهورن، ایسلند

کمتر منظره ی شگفت انگیزی در جهان به پای شفق قطبی می رسد، نوری بسیار رؤیایی که فقط تعداد کمی از انسان های خوشبخت قادر به دیدن آن می شوند زیرا هیچ جا به جز قطب شمال قابل مشاهده نیست. شفق قطبی در کشور هایی که اطراف قطب شمال هستند مانند روسیه، کشور های اسکاندیناوی و کانادا قابل مشاهده است اما چشم انداز این شفق احتمالاً هیچ کجا به اندازه ی وستراهورن ایسلند خیره کننده نیست. وستراهورن منطقه ای کاملاً منزوی و دور افتاده است و برای رفتن به آن باید مسافتی را با اتومبیل طی کنید اما این احساس به شما خواهد داد که به سرزمین جدیدی پا گذاشته اید و تجربه ای خواهید داشت که با هیچ چیز دیگر قابل قیاس نیست. کوه وستراهورن درست در زیر شفق قرار دارد و شما با کانتراست رنگ ها و نور ها طوری احاطه خواهید شد که زمان و مکان را از یاد خواهید برد.

2safar

گرند کنیون، ایالات متحده

در مورد گرند کنیون قبلاً زیاد نوشته ایم و بدون هیچ اغراقی این نقطه از خاک ایالات متحده یکی از زیبا ترین نقاط جهان است. سالانه پنج میلیون نفر به بازدید از این دره ی شگفت انگیز می روند و همه ی آن ها با حس قدردانی بیشتری نسبت به زیبایی فوق العاده ی مادر طبیعت به خانه باز می گردند. هیچ عکسی نمی تواند زیبایی این دره را به خوبی به تصویر بکشد، آن جا را باید فقط و فقط با چشمان خودتان ببینید و حس کنید.

2safar

سوکوترا، یمن

با سفر به سوکوترا پا به سیاره ی دیگری خواهید گذاشت و از کره ی زمین و قصه هایش فاصله خواهید گرفت. کمتر جایی در دنیا هست که بتواند چنین حس غریب و نابی در دل انسان ایجاد کند. درختان این منطقه شبیه به گیاهان فضایی هستند و برای فیلم های علمی تخیلی سوژه ای عالی محسوب می شوند. دره ی عمیقی نیز در مرکز سوکوترا قرار دارد که کاملاً منحصر به فرد است و نظیرش در هیچ جای دیگر دنیا به چشم نمی خورد. اگر این توصیفات قانع کننده نبود باید بدانید به طور کلی سوکوتا یک جزیره است و به خودی خود این حس را به شما می دهد که پا به سرزمین دیگری گذاشته اید چه برسد که تمام خصوصیات دیگری که گفته شد را نیز داشته باشد.

2safar

سوفریر، سنت لوسیا، جزایر کارائیب

جزایر کارائیب جزء زیبا ترین نقاظ دنیا هستند اما در این جزایر نقطه ای وجود دارد که فرا زمینی محسوب می شود و منظره ای بی همتا دارد. سوفریر با جنگل های انبوه، چشمه های آب معدنی و حیات وحش بی خطرش از میراث ثبت شده ی یونسکو است. در اطراف این منطقه سواحل متعددی وجود دارد و تمام این ها دست به دست هم می دهند تا تعطیلاتی فوق العاده برای توریست های مشتاق و زیبا پسند فراهم سازند.

2safar