بر چه اساس مقصد سفر خود را انتخاب کنیم

بر چه اساس مقصد سفر خود را انتخاب کنیم

شما سرانجام تصمیم به سفر گرفته ایدو به این نتیجه رسیده اید که کسب تجربه های هیجان انگیز از خرید جواهرات یا پس انداز پول در بانک مهم تر است. به شما تبریک می گوییم چون می خواهید به معنای واقعی زندگی کنید و خالق خاطراتی ارزشمند باشید. اما چگونه مقصد سفر آینده خود را انتخاب خواهید کرد؟ دنیا پر از مکان ها و شهر های زیبا و شگفت انگیز است. شاید دلتان بخواهد به همه جای دنیا سفر کنید و همه ی زیبایی ها را ببینید اما اولویت بندی از اهمیت بالایی برخوردار است. اگر در مرحله ی برنامه ریزی برای سفر آینده و انتخاب مقصد هستید، ما در2Safarآماده ایم تا به شما کمک کنیم مقصدی عالی با توجه به زمان، روحیات و بودجه ی خود انتخاب کنید. با ما همراه باشید.

2safar

پرسش هایی درباره ی سفر

قبل از انتخاب مقصد لازم است جواب ِچند سؤال را برای خود روشن کنید تا انتخاب برایتان ساده تر شود:

• قصد سفر به شهر، ساحل یا ییلاق را دارید؟

• هوا سرد است یا گرم؟

• سفر شما ماجراجویانه است یا آرامش بخش؟

• با چه کسی به سفر می روید؟ خانواده، دوستان یا نامزد؟

• قصد دارید مستقل سفر کنید یا با تور؟

• بودجه ی شما مقتصدانه است یا دست شما در مخارج باز است؟

• قصد دارید مقصد جدید و ناشناخته ای را کشف کنید یا ترجیح می دهید به مکان های معروف توریستی سفر کنید؟

پاسخ به این سؤالات بسیاری از ابهامات را برای خودتان روشن خواهد کرد. حال به سراغ نکات و راهنمایی هایی می رویم که در انتخاب مقصد به شما کمک خواهد کرد.

2safar

1. دارای ذهنی باز باشید

اگر اسم مکانی را تا به حال نشنیده اید دلیل بر بد بودن آن نیست. چنانچه اسم شهر یا محلی عجیب یا به نظر شما ناشناخته می آید در مقابل آن گارد نگیرید. دنیا بسیار پهناور است و هزاران مقصد برای سفر وجود دارد. شخصی که قصد دارد دنیا را ببیند، لازم است قبل از هر چیز ذهنی باز و بدون پیش داوری داشته باشد. فرض کنید بودجه ی محدودی برای یک سفر خارجی در اختیار دارید و با جستجوی آنلاین یا از طریق مشاور آژانس مسافرتی،به نام مکانی جدید متناسب با بودجه تان بر میخورید. سریع این سفر را رد نکنید و بدون اطلاعات تصمیم نگیرید. الزاماً اگر خواهر، همسایه یا دوستان اینستاگرام شما تا به حال به این مقصد سفر نکرده اند، دلیل بر نامناسب بودن آن نیست. چرا شما اولین نباشید و الگوی دیگران نشوید؟ پس از اسم های ناآشنا نترسید، تحقیق کنید و ماجراجو باشید!

2safar

2. خلاق باشید

اگر واقعاً دوست دارید به مقصدی خاص سفر کنید اما پرواز ها گران هستند یا پکیجی که به شما پیشنهاد می شود با بودجه تان سازگاری ندارد، نباید از سفرتان صرف نظر کنید. کافی است خلاق باشید و به انواع راه های کم هزینه برای سفر به مقصد محبوبتان فکر کنید. تعدادی از این راه ها در 2Safar به شما معرفی شده و از این پس نیز معرفی خواهد شد. باید به سفرهای خارج از فصل، پرواز های چارتر ارزان قیمت، انتخاب فرودگاه دورتر و ارزان تر و راه حل هایی از این قبیل فکر کنید. سفربه بیشتر نقاط دنیا برای شما غیر ممکن نیست. انسان های خلاق یا راهی خواهند یافت یا راهی خواهند ساخت!

2safar

3. مکان دوم توریستی یک کشور را انتخب کنید

هر کشوری معمولاً یک محل توریستی خیلی معروف دارد که بیشترین آمار بازدید کننده مربوط به این محل می شود. توصیه ی ما به شما انتخاب دومین مقصد گردشگری آن کشور است. اغلب اوقات دومین مقصد نه تنها ارزان تر است که خاص تر و دیدنی تر نیز می باشد و شلوغی و ازدحام منطقه ی معروف تر را ندارد.

2safar

4. مصمم باشید

در انتخاب مقصد سفر اگرچه تحقیق و وقت گذاشتن مهم است اما معطل کردن بی جهت فقط هزینه و زمان شما را تلف می کند. اگر پکیج تور مناسبی پیدا کردید تعطلل نکنید تااز تمامآژانس های مسافرتی شهر تحقیق کنید یا تمام اینترنت را زیر و رو کنید. در این صورت یا تور پر می شود و سر شما بی کلاه می ماند یا قیمت ها بالا می رود. مصمم بودن و داشتن سرعت عمل بالا از ویژگی های مهم در انتخاب مقصد سفر است.

2safar

5. از خودتان سؤال هایی که با "چرا" شروع می شود بپرسید

سؤال کردن از خودتان در انتخاب مقصد بسیار مهم و تعیین کننده است. به جز سؤالاتی که پیش از این مطرح کردیم، سؤالاتی با "چرا" از خود بپرسید. چرا می خواهید به سفر بروید؟ برای فرار از کار، روزمرگی ، ماجراجویی، برنزه کردن یا لذت بودن در کنار عزیزانتان به صورت تمام وقت؟ با این چرا ها تصمیم گیری برایتان آسان خواهد شد.

2safar

6. انتخاب مقصد های معروف و مطمئن با ماجراجویی در تضاد نیست

اینکه از امتحانِ سفر به جاهای ناشناخته نترسید یک چیز است و اینکه خود را وادار کنید فقط به جاهای ناشناخته سفر کنید یک چیز دیگر. خیلی از مکان های دنیا را حتماً باید دید. حتی اگر همه ی مردم این کار را می کنند و شما دوست دارید متفاوت باشید، دلیل نمی شود خود را از دیدن زیبایی های پاریس مثل برج ایفل یا موزه ی لوور محروم کنید. ماجراجویی خوب است به شرطی که شما را از دیدن مکان های محبوب باز ندارد.

2safar

7. اگر همسفر پیدا نمی کنید، تنها سفر کنید

داشتن همسفر و همپای خوب بسیار عالی است اما نباید خود را به خاطر همسفر محدود کنید. اگر دوستان یا خانواده ی شما سفر به مکان دلخواهِ شما را نمی پسندند و قصد همراهی با شما را ندارند، از سفر دست نکشید. تنها سفر کردن نیز تجربه ای ارزشمند است. فراموش نکنید ما یک بار زندگی می کنیم و اگر فرصتی برای سفر و دیدن شگفتی های دنیا فراهم است، نباید این فرصت را از دست بدهیم حتی اگر همسفری نداریم.

2safar