جاذبه های گردشگری جهان - بنای یادبود سربازان گمنام آتن یونان

جاذبه های گردشگری جهان - بنای یادبود سربازان گمنام آتن یونان

2safar

در شهر های مختلف دنیا به خصوص در پایتخت های کشور های گوناگون، مکان هایی وجود دارد که به قهرمانان ملی و کشته شدگان در راه میهن اختصاص داده شده و به عنوان یک نماد هویتی و ملی گرایانه مورد احترام توجه شهروندان و میهمانان آن سرزمین قرار دارند، به گونه ای که طی مراسم های رسمی به این قهرمان ادای احترام می شود و میهمانان رسمی کشور از جمله روسا، پادشاهان و نخست وزیران دیگر کشور های مهمان نیز در یک حرکت نمادین، به ادای احترام به این قهرمانان می پردازند. بنای یاد بود کشور های مختلف یکی از نمادین ترین المان های فرهنگی و هویتی است که پیش روی گردشگران قرار می گیرد و با بهرمندی از المان های فرهنگی و هویتی اش ، قدردان قهرمانان ملی خود می باشد.

2safar

اگر با ما در 2safar نیز همراه بوده باشید، به خاطر دارید، که در معرفی گارد ریاست جمهوری این کشور به حضور این یگان نظامی در بنای یادبود سربازان گمنان و قهرمانان ملی یونان اشاره کردیم، اما این بار می خواهیم به سراغ این بنای یاد برویم، بنایی که در مقابل کاخ سلطنتی قدیمی آتن قرار دارد و به پاس احترام و قدردانی از سربازان یونانی کشته شده در جنگ استقلال یونان و دیگر جنگ های میهنی و ملی یونان ساخته شده است. این بنای یاد بود متعلق به سال های 1930 تا 1932 است.

2safar

ای بنای یاد بود، یک سرباز یونانی با المان های هویتی و ملی یونانی ها را در حالی افتاده بر زمین به نصویر می کشد، اولین بار ژنرال تئودوروس پانگالوس Theodoros Pangalos طرح ساخت این بنای یاد بود را مطرح کرد، پانگالوس در تاریخ معاصر یونان به دیکتاتور مشروط است و در سال 1926 این طرح را مطرح نمود و قرار شد، امانوئل لازاریس Emmanuel Lazaridis معماری این بنای نمادین را برعهده بگیرد، بر اساس اطلاعات موجود موقعیت و مکان این بنای یاد بود توسط معماری لازاریس و ژنرال پانگالوس پیشنهاد شد و در ادامه هم دیگر نهاد های تصمیم گیرنده هم به دلایلی مانند مرکزیت و موقعیت این بنا این طرح را تصویب کردند. لازاریس در ابتدا قصد داشت مجسمه ی توماس توموپولوس Thomas Thomopoulos را به عنوان مهمترین، نماد این بنای یادبود بسازد، اما این طرح و این معمار در بنای یادبود کنونی سربازان گمنام هیج اثری ندارند و گردشگران شاهد اثری از معماری دیگر با طرح ساختاری متفاوت هستند. در سال 1930 کمیته ی ساخت این بنای یاد بود تصمیم تازه گرفت و معماری به نام فیکور روکFokion Rok را مسئول ساخت این بنای ملی کرد، و به دلیل کمبود بودجه های مالی، طرح قبلی کنار گذاشته شد و طرح ساده و بی آلایش کنونی سربازان گمنام خلق شد. در سال 1932 این بنای یاد بود توسط نخست وزیر وقت یونان افتتاح شد و امروزه یکی از جاذبه های گردشگری شهر آتن به شمار می آید، یکی از جذابیت های این بنای یاد بود، مراسم رژه و تغییر پست های گارد ملی در این مکان است، که گردشگران بسیاری را دوربین به دست در کنار این بنا خواهید دید. از این رو، این بنای یاد بود ملی به عنوان پاسداشت و احترام به قهرمانان ملی یونان امروزه یکی از بنا های مورد توجهی است که هویت و تاریخ یونان را به گردشگران و میهمانان این کشور معرفی می کند.

2safar