جاذبه های گردشگری جهان - بنیاد باسیل و الیز گولاندریس آتن یونان - قسمت سوم

جاذبه های گردشگری جهان - بنیاد باسیل و الیز گولاندریس آتن یونان - قسمت سوم

2safar

در ادامه ی آشنایی با بنیاد و موزه ی گولاندریس ، به بخش های مختلف این موزه می رویم و شما را با آثار این موزه آشنا می کنیم. طبقات موزه بر اساس دوره های تاریخی هنر های معاصر تقسیم بندی شده و در هر طبقه به دوره ای خاص در هنر می پردازد و در این میان، در هر کدام از این طبقات هم در قالب دوره های مختلف به حوزه های هنری و آثار شاخص آن دوره ی تاریخی خواهد پرداخت، از همین رو، برای گردشگران حذابیت بسیاری خواهد داشت و علاقه مندان تخصصی تر به این حوزه هم با نگاهی دقیق تر می توانند از رفتن به هر طبقه لذت ببرند، اما مهمترین بخش این جذابیت آشنایی و امکان مقایسه هر کدام از این دوره ها ست که بر اساس اهداف و استراتژی های بنیان گذاران موزه طراحی شده است و آن نیز ترویج و تشویق به خلاقیت در هنر معاصر است.

2safar

گردشگران در دوطبقه ی اول موزه ی هنر های معاصر گولاندریس با هنر های غربی قرن نوزدهم و بیستم رو به رو هستند، در این دور طبقه آثار هنری غربی را به معرض نمایش می گذارد و با نگاهی جامع به مکتب های و آثار شاخص این دوره ی تاریخی هنر غرب می پردازند، دورانی که آثار شاخصی از هنرمندان بزرگی را در خود شاهد است و گردشگران امکان دیدن برخی از این آثار را در این موزه خواهند داشت.دو طبقه ی دیگر این موزه به هنر های معاصر یونان می پردازد، این دو طبقه شامل آثار صد سال تاخیر است و به نوعی پرچم داری خود در این عرصه را بیشتر نشان می دهد.

2safar

طبقه ی همکف موزه محل نمایشگاه های موقت است، به نحوی که یکی از پر تردد ترین بخش های موزه ی هنر های معاصر گولاندریس را شامل می شود. برای گردشگرانی که علاقه ی چندانی به هنر معاصر ندارند، این بخش به دلیل تنوع و به روز بودنش جذابیت بیشتری خواهد داشت و از این رو، گردشگران در این فضا می توانن آثار روز و مورد بحث در محافل هنری را در نمایشگاه های موقت این موزه ببینند. طبقه ی آخر ساختمان موزه هم فضای جدید تر و البته تفریحی است، فضایی که کافی جذاب و دیدنی اش آن را به پاتقی برای علاقه هنر تبدیل کرده و کتابخانه ی این طبقه که در حدود 4500 جلد کتاب دار فضای این طبقه را تماشایی تر کرده است. در این طبقه یک فروشگاه با اجناس و کالا هایی خاص وجود دارد که بسیاری را برای خرید هدایا به آنجا می کشاند.

2safar

گردشگران در این موزه می توانند آثار ارزشمند ی در تاریخ هنر های معاصر جهان را از نزدیک ببیند، اثاری مانند برداشت زیتون از ون گووگ از سال 1889، برای توضیح و جذابیت های این اثر تنها شما را می توان به دیدن آن تابلو بی نظیر و آن نور رویایی نقاشی دعوت می کنم. زن برهنه از پیکاسو 1907، بهار ابدی آگوست رودین 1884 و بسیاری دیگر از آثار و نقاشی های این موزه تصویری ماندگار از این سفر را برای شما ثبت خواند کرد، و اوقات لذت بخش و تماشایی را تجربه می کنید، با ما در 2safar همراه باشید و آتن زیبا و دوست داشتنی را از نزدیک ببینید.