بهترین سفرهای خارج از فصل

بهترین سفرهای خارج از فصل

سفر خارج از فصل مزایای زیادی دارد. اولین مزیت قیمت تور، بلیط هواپیما و هتل است. شما به راحتی می توانید نصف قیمت زمان پیک سفری، به منطقه ی محبوبتان سفر کنید. در حقیقت به خیلی از افرادی که بودجه ای محدود دارند توصیه می شود در خارج از فصل به محل دلخواهشان سفر کنند تا در هزینه ها صرفه جویی شود. مزیت بعدی خلوتی و آرامشی است که در مقصد خواهید داشت. دیگر از صف های طولانی ورودی در اماکن های مختلف خبری نیست و به هرکجا که پا می گذارید با موجی از توریست ها مواجه نخواهید شد. اما چگونه می توانید این سفرهای خارج از فصل را انتخاب و برنامه ریزی کنید؟ در این مقاله به چند مقصد مناسب برای این سفر ها خواهیم پرداخت و زمان مناسب سفر به این مقصد ها را با شما در میان می گذاریم. با2Safar همراه باشید.

نیکاراگوئه در فصل های بارانی (می تا نوامبر)

نیکاراگوئه کشوری ساحلی و بسیار زیبا در آمریکای جنوبی است که سواحلی به زیبایی کاستاریکا دارد اما هزینه ی سفر به آن خیلی کمتر است. اگرچه سفر به یک منطقه ی ساحلی در فصل بارانی مورد علاقه ی بسیاری از مردم نیست، اما باید بدانید در فصل بارانی همیشه باران نمی بارد. اتفاقاً اگر شهرهای ساحلی را در فصول بارانی ببینید، متوجه می شوید خیلی سرسبز تر و تمیز تر از فصل های خشک هستند و همه چیز درخشندگی منحصر به فردی دارد. وضعیت آب و هوایی را چک کرده و بازه ای در فصول بارانی که باران نمی بارد را برای سفر شکار کنید. آنگاه خواهید دید با چه هزینه ی کمی می توانید از یک تعطیلات بی نظیر برخوردار شوید.

2safar

توسکانی ایتالیا در فصل زمستان

این منطقه ی دلفریب از ایتالیا در زمستان بسیار خلوت می شود و شما می توانید با خاطری آسوده خود را در زیبایی این مکان غرق کرده و از لحظه لحظه ی سفرتان کمال لذت را ببرید. همه چیز در این فصل ارزان تر است و حتی رستوران ها تخفیف های خوبی در غذاهای خود اعمال می کنند. نگران سردی هوا نباشید چون می توانید در فصل زمستان نیز روزهایی با هوای مطبوع در این منطقه بیابید.

2safar

مراکش در فصل پاییز

هوای مراکش در فصل تابستان گرم است و در عین حال این فصل شلوغ ترین زمان به لحاظ توریست به شمار می رود. در واقع شما در فصل پاییز نه تنها از آب و هوای دلپذیرتری برخوردار خواهید شد، بلکه از ازدحام توریست ها نیز در امان خواهید ماند. رنگ آمیزی پاییزی مراکش بسیار زیبا است و ترکیب این رنگ آمیزی با عطرها و صداهایی که در این کشور پر هیاهو وجود دارد، سفر شما را کامل خواهد ساخت.

2safar

ویتنام در فصل تابستان

کشورهای جنوب شرق آسیا برای سفرهای زمستانی یا نوروزی مناسب تر هستند زیرا آب و هوای گرم و مرطوبی دارند. تابستان هوای ویتنام گرم است اما باز هم ارزش سفر کردن برای افرادی که نمی توانند در فصل های پیک سفر از این کشور دیدن کنند را دارد. ضمن اینکه در هانوی مسافران راحت تر از سایر فصول قادر به بازدید از موزه ملی تاریخ ویتنام و یا خانه ی اپرای هانوی خواهند بود.

2safar

برزیل در ماه مارس

کارناوال مشهور برزیل در ماه فوریه برگزار می شود و بسیاری از توریست ها از سرتاسر دنیا در این ماه به برزیل سفر می کنند. طبعاً هزینه ی بلیط، اقامت و سایر هزینه های توریستی در این زمان بیشتر است. ماه مارس زمان خیلی مناسبی برای سفر به این کشور در آمریکای جنوبی محسوب می شود چون در حالی که همچنان هوا بسیار مطبوع و بهاری است، موج توریست هایی که برای کارناوال آمده بودند، فرو می نشیند و از ارزانی و خلوتی نسبی برخوردار خواهید شد. در فصل تابستان نیز برزیل به خاطر سواحل محبوش شلوغ است و بنابراین ماه مارس انتخاب خیلی بهتری است.

2safar

یونان در فصل پاییز

یونان مقصد توریستی بسیار محبوبی در فصل تابستان است. در فصل پاییز در حالی که هنوز هوا خوب است و چندان سرد نشده، سفر توریست ها به این کشور تا حد قابل توجهی کاهش می یابد و در نتیجه هتل ها در پاییز ارزان تر هستند. بنابراین برای سفر به یونان فصل پاییز را انتخاب کنید و از زیبایی این کشور بی نظیر نهایت لذت را ببرید.

2safar

آفریقای جنوبی در فصل تابستان

زمان ارزان برای سفر به آفریقای جنوبی ماه های می تا آگوست هستند که در واقع اواخر بهار و تابستان محسوب می شوند. از آن جا که در فصل تابستان کشورهای اروپایی، روسیه و آمریکای شمالی بهترین آب و هوا را دارند، انتخاب نخست توریست ها به شمار می آیند و در نتیجه سفرهای توریستی به آفریقای جنوبی کاهش می یابد و قیمت ها ارزان تر می شود. اگر چه این فصل بهترین زمان به لحاظ آب و هوایی برای سفر به این کشور دلفریب نیست، اما به دلیلی گرانی سفر به آفریقای جنوبی انتخاب گزینه های خارج از فصل توصیه می شود.

2safar

شمال اروپا در فصل زمستان

اگر فرد سرما دوستی هستید و هوای سرد را بیشتر از هوای گرم دوست دارید و ضمناً آرزو دارید اروپا را بینید اما پول کافی ندارید، بهترین گزینه برای شما سفر به اروپا در فصل زمستان است. کشورهای شمال اروپا در این فصل آب و هوایی سرد و برفی دارند اما به همان نسبت تفریحات زمستانی در این کشورها بسیار دلپذیر است. می توانید سورتمه سواری کنید یا به پیست های اسکی بروید. همچنین می توانید با پوشیدن پالتو و چکمه ای شیک به گردش در شهرهای زیبای اروپایی بپردازید.

2safar

دریاچه ی باکال روسیه در فصل زمستان

دریاچه ی بالکال در سیبری در فصل زمستان یخ می بندد و هوا بسیار سرد است، در نتیجه بیشتر مردم ترجیح می دهند در فصل تابستان به روسیه سفر کنند. با این وجود سفر زمستانی به این منطقه خیلی خوش می گذرد. یخ دریاچه ضخامتی دو متری دارد و با این وجود آنقدر شفاف است که شما می توانید دریاچه را در زیر لایه ی یخ تماشا کنید. تفریحاتی که روی این دریاچه ی یخ زده انجام می شود بسیار مفرح هستند. لباس های ضخیم خود را بپوشید و برای ماجراجویی در فصل زمستان راهی روسیه شوید!

2safar