بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت سوم

بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت سوم

بوردن در مصاحبه ای که با Reader’s Digest داشته بهترین و رؤیایی ترین سفر هایش را توصیف کرده است. در این مقاله به معرفی مقصد های منتخب بوردن برای سفر خواهیم پرداخت. شاید پس از خواندن این مقاله مقصد سفر بعدی شما تغییر کند. با ما همراه باشید.

پرو

بوردن عاشق سفر و همچنین غذا است. او موفق شد در پرو هر دو مبحث مورد علاقه اش را تمام و کمال تجربه کند. او همچنین یادگرفت که شکلات چطور ساخته می شود و تأثیر اجتماعی/ اقتصادی که شکلات در دنیا دارد تا چه حد مهم و حیاتی است. پرو برای بوردن پر از تجربیات ناب و منحصر به فرد بود و او این کشور را به عنوان مقصد سفر به همه توصیه می کرد.

فراموش نکنید پرو قلمروی تمدن اینکا ها است و ماچو پیچو از دیدنی ترین و تأثیر گذار ترین نقاط تاریخی جهان می باشد. ضمن اینکه پرو به نسبت برخی دیگر از کشور های آمریکای جنوبی مانند برزیل مقصد ارزان تری برای سفر محسوب می شود. فکر می کنیم این دلایل برای جای دادن نام کشور پرو در لیست مقصد سفر آینده تان کافی باشد.

2safar

تایلند

غذاهای تایلندی در دنیا بسیار محبوب هستند و جای تعجب ندارد که آنتونی بوردن یکی از بهترین مقصد های سفرش به لحاظ لذت و تنوع غذا را تایلند معرفی می کند. همچنین بازار شناور بانکوک را یکی از جذاب ترین بازار های جهان است که بوردن در مورد آن در برنامه ی تلویزیونی خود به تفصیل صحبت می کند.

غذا خوردن در تایلند فقط فرآیندی برای سیر کردن شکم نیست، بلکه تجربه ای هیجان انگیز از غرق شدن در عطر ها و طعم های مختلف است. اینکه کجا و با چه کسی غذا بخورید نیز در تایلند از اهمیت خاصی برخوردار است. از نظر بوردن غذاهای تایلندی که در چندین مرحله سرو می شوند لذت غذا خوردن را بیشتر می کنند. مثلاً در ابتدا سالاد پاپای سبز و بعد خوراک گوشت و سپس کیک میگو موجب می شود غذا خوردن طولانی و مرحله ای و صد البته شادی بخش باشد.

همه می دانیم که تایلند به جز غذا به لحاظ طبیعت و تاریخ نیز کشوری بسیار غنی است. به همین دلیل است که توصیه می شود چند بار در طول عمر خود به تایلند سفر کرده و هر بار از منظر جدیدی این کشور را تجربه کنید.

2safar

ویتنام

ویتنام به خاطر طبیعت افسونگرش یکی از محبوب ترین مقصد های سفر برای مسافران کوله ای محسوب می شود. وقتی نام این کشور را در فهرست محبوب بوردن می بینیم اصلاً تعجب نمی کنیم چون علاوه بر زیبایی طبیعیِ مثال زدنی، غذاهای ویتنامی نیز در همه جای دنیا زبانزد هستند و خیلی کم پیش می آید در شهر های بزرگ چند رستوران با کیفیت ویتنامی پیدا نکنید. یکی از جذابیت های ویتنام در ارتباط با غذا این است که در این کشور می توانید از تمام نقاطی که محصولات اولیه ی غذا پرورش داده می شود بازدید کنید. مثلاً بازدید از مزارع برنج یک تجربه ی فرهنگی جالب در ویتنام است چون پرورش برنج بخشی از سبک زندگی ویتنامی محسوب می شود.

بوردن در سفر خود به ویتنام با تعداد زیادی از مردم محلی ارتباط بر قرار کرد و این موجب شد تجربه اش از سفر به این کشور غنی تر و دلپذیر تر شود. چیزی که لازم است همه ی ما امتحانش کنیم.

2safar