بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت دوم

بهترین مقصد های سفر در دنیا از نگاه آنتونی بوردن - قسمت دوم

بوردن در مصاحبه ای که با Reader’s Digest داشته بهترین و رؤیایی ترین سفر هایش را توصیف کرده است. در این مقاله به معرفی مقصد های منتخب بوردن برای سفر خواهیم پرداخت. شاید پس از خواندن این مقاله مقصد سفر بعدی شما تغییر کند. با ما همراه باشید.

2safar

استرالیا

بوردن به ماجرا دوستان و ماجرا جویان استرالیا را برای سفر پیشنهاد می کند. از نظر او سر آشپز های استرالیایی به لحاظ مهارت و قابلیت در دنیا بی نظیر هستند. استرالیا جایی است که هرگز از نظر غذا و همچنین رفتار مردم شما را نا امید نخواهد کرد. سیدنی استرالیا در مقایسه با ابر شهر هایی چون نیویورک و توکیو یک سر و گردن بالا تر است و رستوران های فوق العاده ای نیز دارد. اگر چه در سیدنی مانند سایر شهر های بزرگ دنیا سرعت زندگی بالا است، اما این سرعت مانع لذت بردن شما از تک تک امکاناتی که شهر عرضه می کند نخواهد شد. در یک کلام سیدنی شهری تمیز و خوش آب و رنگ است که انتظارات شما را بر آورده خواهد ساخت.

2safar

رم

یک قانون در مورد غذا خوردن در رم وجود دارد: اگر سرایدار هتل به شما رستورانی را پیشنهاد داد آن جا نروید! رم شهری است که باید خودتان کشفش کنید نه اینکه با نظرات این و آن پیش بروید. در این شهر معاشرت با مردم، چه ایتالیایی ها چه توریست ها، بسیار لذت بخش است. همچنین خوشمزگی غذاهای ایتالیایی بر هیچ کسی پوشیده نیست و از غذاخوری های دم دستی و ارزان گرفته تا رستوران های گران قیمت، شما غذایی که در این شهر می خورید را هرگز فراموش نخواهید کرد. پیدا کردن یک غذای خوب در ایتالیا به هیچ وجه چالش محسوب نمی شود بلکه یک اتفاق بدیهی است.

نکته ی دیگری که نظر بوردن را جلب کرده بود مفهوم خانواده در ایتالیا است. زندگی خانوادگی در ایتالیا از اهمیت زیادی برخوردار است و از نظر بوردن خیلی از کشور های دنیا باید از این نظر ایتالیا را الگو قرار دهند. برای خوردن غذا، همه ی اعضای خانواده دور میز می نشینند و مانند حضور در یک مراسم ویژه غذا می خورند. مثل آمریکا و خیلی کشور های دیگر نیست که همه حواس افراد موقع غذا خوردن به تلویزیون باشد. در واقع همین دور هم غذا خوردن است که اعضای یک خانواده را به هم نزدیک می سازد.

2safar

سیاتل

سیاتل یکی از زیبا ترین شهر های ایالات متحده در ساحل غربی این کشور است. در این شهر شاید فرهنگ غذایی مانند رم آنقدر ها قوی نباشد، اما فراموش نکنید سیاتل پایتخت قهوه در ایالات متحده و زادگاه استارباکس است. قهوه در سیاتل حکم پاستا در رم را دارد.

در سریال های دهه ی نود در آمریکا مانند سریال فرندز به خوبی می شود دید که چطور قهوه آدم ها را به هم نزدیک می کند، طوری که پاتوق افراد برای جمع شدن دور یکدیگر در کافی شاپ است. می توان گفت که شهر سیاتل یکی از پیشرو ها در ایجاد فرهنگ قهوه خوری در آمریکا و سرتا سر دنیا بوده است.

سیاتل البته فراتر از قهوه است. این شهر به قدری جذابیت و نقاط دیدنی دارد که به احتمال قوی استارباکس را از خاطر خواهید برد و خود را به صورت تمام وقت غرق زیبایی های شهر خواهید ساخت.

2safar