ترسناک ترین شهر های متروکه در دنیا

آیا دل و جرأت این را دارید که به جستجوی نواحی متروکه، اسرار آمیز یا شهرهای ارواح بروید؟ جالب است بدانید توریست های ماجراجوی زیادی هستند که برای کشف این مناطق سفر می کنند. شهر ها، روستاها و مناطقی در سرتاسر دنیا وجود دارند که روزگاری سرشار از شور زندگی بودند. کودکانی در آن ها زاده می شدند و جوانانی که ازدواج می کردند. امروزه از این شهرها چیزی جز یک ویرانه ی پر رمز و راز باقی نمانده است. با 2Safar همراه باشید تا سفری رعب انگیز به این مناطق متروکه وشهرهای ارواح داشته باشیم.

1. جزیره ی عروسک، مکزیک

این جزیره خانه ی زاهدی به نام جولیان سانتانا بارِرا بوده که به تنهایی در کانالی در این محل زندگی می کرده است. بر اساس افسانه ها او روزی جسد غرق شده دختری را در کانال پیدا کرده و پس از آن، عروسک های در اطراف جزیره آویزان می کند تا روح دخترک را شاد سازد. این جزیره بعد ها تبدیل به یک منطقه ی محبوب توریستی شد. بازدید کنندگان عروسک هایی به همراه می آوردند تا به کلکسیون عروسک های جزیره بیفزایند. در سال 2001 جسد غرق شده بارِرا به شکل غم انگیزی کشف شد. به نظر می رسد در همان نقطه ای که دخترک غرق شده بود، او به داخل کانال افتاده است. شما می توانید از این جزیره و عروسک های ترسناکش دیدن کنید!

2safar

2. جزیره ی هاشیما، ژاپن

این جزیره که جزیره ی ناو جنگی نیز نامیده می شود، پر از ساختمان های سیمانی متروکه و تجهیزات معادن زغال سنگی است که به حال خود رها شده اند. این جزیره از سال 1974 خالی از سکنه است زیرا مردم به خاطر شرایط نابسامان آب و هوایی که زندگی را در آن جا غیر ممکن ساخته بود، همگی از این شهر کوچ کردند. روزگاری 5000 کارگر در این جزیره ی بسیار کوچک گیر افتاده بودند که باعث شده بود متراکم ترین جمعیت کره ی زمین را تشکیل دهند. به دلیل طوفانی بودن دریا هیچ یک از آن ها نتوانست برای مدتی طولانی جزیره را ترک کند.

2safar

3. پریپیات، اوکراین

بعد از حادثه ی دهشتناک چرنوبیل در سال 1986 این شهر که محل سکونت 50 هزار نفر بود، یک روزه تخلیه شد. فاجعه ی چرنوبیل بدترین حادثه ی هسته ای تاریخ است که در اوکراین رخ داد. گویا پس از آن فاجعه، ساعت های شهر از کار افتاده اند و جایی که روزی سرشار از روح زندگی بود، امروزه متروکه ای بیش نیست. حتی پوشش گیاهی این منطقه نیز نابود شده است. شاید ترسناک ترین نقطه ی شهر، شهربازی آن باشد، جایی که چرخ فلک آن سال هاست که هیچ کودکی را به خود ندیده است. امروزه تورهای بازدید از پریپیات برقرار است هر چند توریست ها باید در مدت کوتاهی ازاین شهر بازدید کنند زیرا هنوز میزان تشعشات اتمی شهر زیاد است و سلامتی را به خطر می اندازد. با وجود خطر، سالانه هزاران نفر به بازدید از این شهر ارواح می روند و این نقطه ی مرموز و خاطرات تلخش را از نزدیک مشاهده می کنند.

2safar

4. اورادورسورگلین، فرانسه

این شهر بعد از قتل عام کلیه ی ساکنانش در سال 1944 توسط آلمان نازی دست نخورده باقی مانده است. در آن حمله ی وحشتناک، تمام جمعیت شهر که اکثریت آن را زنان و کودکان تشکیل می دادند نابود شدند. پس از آن ژنرال شارل دوگل دستور داد که شهر به همین شکل باقی بماند تا خاطره ای از رفتار وحشیانه ی نازی ها در هنگام اشغال فرانسه باشد. امروزه این شهر از جاذبه های معروف توریستی فرانسه محسوب می شود. مردم در خیابان های آرام شهر در میان ماشین های زنگ زده و و ساختمان های متروکه قدم می زنند و تاریخ را در ذهن مرور می کنند. با وجود شلوغی شهر و حضور توریست ها در طول روز، کمتر کسی جرأت دارد در تاریکی شب به این شهر پا بگذارد و گویا ارواح در گذشتگان در طول شب در خیابان ها به گردش می پردازند!

2safar

5. کالمان شاپ، نامیبیا

این روستا که سابقاً به خاطر معدن الماسش شهرت داشته، محل زندگی معدنچیان آلمانی بوده که در جستجوی ثروت و موفقیت راهی کشور نامیبیا در صحرای آفریقا شده بودند.به دنبال سقوط قیمت الماس پس از جنگ جهانی دوم، ماجراجویان آلمانی این دهکده را ترک کردند. امروزه دهکده ی سرشار از فعالیت آن روز ها، ویرانه ای بیش نیست که از شن پوشیده شده است. توریست های پر دل و جرأت همچنان به این دهکده سفر می کنند و در لابه لای ویرانه ها به جستجوی یادگاری های ارزشمند می پردازند.

2safar

6. بندر آرتور، تاسمانی

شبه جزیره ی تاسمانی از مناطق مرموز و تسخیر شده در استرالیا محسوب می شود. این بندر محل تبعید محکومان و زندانیان بوده و مدتی نیز به محل زندگی جنایتکاران اختصاص داشته است. در سال 1996 قتل عامی در این منطقه صورت گرفته و کلیه ی ساکنین آن نابود شده اند. بازدید کنندگان بندر آرتور از اشباحی که در این منطقه رؤیت می شوند وصداهای عجیبی از زنگ کلیسای متروکه به گوش می رسد، خبر داده اند.

2safar

7. بودی، ایالات متحده

این شهر که در گذشته معدن طلا داشته است، در کوه های سیرا نوادا در کالیفرنیا قرار گرفته و از معروف ترین شهر های تسخیر شده در آمریکای شمالی محسوب می شود. برخی ساختمان های آن هنوز سالم هستند و وسایل و مبلمان خاک گرفته از دوران گذشته در این خانه ها به چشم می خورد. اگر جهت ماجراجویی به این شهر سفر کردید، به هیچ وجه وسیله ای به عنوان یادگاری با خود نبرید چون بر طبق شایعات، ارواح در گذشتگانِ این شهر از وسایل در مقابل دزدی محافظت کرده و اگر کسی چیزی بردارد، هر طور شده آن را پس می گیرند.

2safar