تعطیلاتی برای دوستداران آدرنالین

تعطیلاتی برای دوستداران آدرنالین

برای کسانی که عاشق هیجان و فعالیت های محرک آدرنالین هستند، انتخاب های زیادی وجود دارد. افراد زیادی مایل هستند در تعطیلات به معنای واقعی از زندگی روزمره فاصله بگیرند و چیزهایی غیر عادی و خارق العاده را تجربه کنند. این افراد دوست ندارند تمام روز در ساحل دراز بکشند و آفتاب بگیرند بلکه ترجیح می دهند با چتر نجات از هواپیما پایین بپرند یا بانجی جامپینگ و شهربازی های پرهیجان را تجربه کنند. در این مقاله قصد داریم به اینگونه تعطیلات بپردازیم و گزینه هایی عالی برای دوستداران آدرنالین پیشنهاد دهیم. با 2afar همراه باشید.

1. دنیای فراری، ابوظبی، امارات متحده ی عربی

دنیای فراری یکی از بزرگ ترین جاذبه ها برای طرفدان هیجان است. افرادی که عاشق این اتوموبیل تیزروی ایتالیایی هستند می توانند در ابوظبی سرعت و هیجان را به میزان حداکثر تجربه کنند. ضمن اینکه در همین محل سریع ترین ترن هوایی دنیا به نام فورمیولا روزا شبیه سازی شده است و به عاشقان سرعت خوش آمد می گوید.

2safar

2. شنا با کروکودیل ها، استرالیا

ساحل کروکودیل در داروین استرالیا شناگران شجاع را به چالش می طلبد تا در دریایی پر از کروکودیل شیرجه بزنند و با این حیوانات خطرناک شنا کنند. قفسی به نام مرگ با عمق 15 فوت در آب تعبیه شده است و اطراف این قفس کروکودیل ها به شنا مشغولند. شناگران در این قفس شنا می کنند و در حالی که دست کروکودیل ها به آن ها نمی رسد از لذت آدرنالین برخوردار می شوند.

2safar

3. دویدن با گاوهای وحشی، اسپانیا

این رسم کهن از قرن چهاردهم میلادی پابرجا مانده است. دویدن با گاوهای وحشی در شمال اسپانیا و شهر پامپلونا امروزه توجه توریست ها را از سرتاسر دنیا به خود جلب می کند. مراسم به این صورت است که تعدادی گاو وحشی در خیابان های شهر رها می شوند. مردم فراوانی که در خیابان های شهر جمع شده اند می کوشند به حد کافی به گاو ها نزدیک شوند تا بتوانند به چشمان خشمگین آن ها نگاه کنند و در عین حال فاصله ی کافی داشته باشند تا مورد حمله ی گاو قرار نگیرند. افراد زیادی در این راه جان خود را از دست داده اند اما همچنان دویدن با گاو ها از محبوب ترین رسوم در کشور اسپانیا به شمار می رود.

2safar

4. بانجی جامپینگ، ماکائو

ماکائو لاس وگاس آسیا محسوب می شود. اما در کنار شرط بندی، یکی از جاذبه های این منطقه فعالیت های آدرنالینی آن است. بانجی جامپینگ از ارتفاع 233 متری برج ماکائو توریست های فروانی را به این شهر می کشاند. با هزینه ی حدود صد دلار، افراد شجاع و دوستدار هیجان با سرعت 220 کیلومتر بر ساعت از روی برج به پایین می پرند و هیجان را در ناب ترین شکل خود تجربه می کنند.

2safar

5. شنا با کوسه ها، آفریقای جنوبی

حتی فکر اینکه با یک کوسه چهره به چهره شوید وحشتناک است و بیشتر مردم از چنین تجربه ای فراری هستند اما جزیره ی دایر در آفریقای جنوبی شنا در یک قفس دریایی را به آدرنالین دوستان پیشنهاد می کنند. در این قفس اگرچه از حمله ی کوسه ها مصون هستید اما آن ها را در اطراف خود می بینید و ترس و لذت را همزمان تجربه خواهید کرد.

2safar