تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - صربستان

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

صربستان

پیشینه ی حضور در جام جهانی

تیم ملی صربستان به عنوان یکی از سهمیه های قاره ی اروپا، جواز حضور در مرحله نهایی جام جهانی 2018 در روسیه را کسب کرده است.

2safar

این تیم در طول تاریخ خود 11 بار در جام های جهانی حاضر بوده است که در دهه های قبل با نام یوگسلاوی در جام های جهانی شرکت داشته و پس از فروپاشی و تشکیل کشور صربستان در مسابقات حضور یافته است.

2safar

اولین دور ه حضور این تیم به جام جهانی 1930 باز می گردد که در این جام یوگسلاوی موفق به شکست تیم ملی برزیل با نتیجه ی 2-1 شد و تیم بولیوی را نیز با نتیجه 4-0 شکست داد و موفق به کسب مقام چهارمی مسابقات شد ، اما در مرحله بعد با شکست سنگین از قهرمان آن دوره از مسابقات یعنی تیم ملی اروگوئه از راه یابی به مسابقه ی فینال باز ماند. تیم ملی صربستان(یوگسلاوی) در جام 1950 نیز حاضر بود و نتوانست از گروه خود صعود کند. این کشور در جام های جهانی 1954 سوئیس و 1958 سوئد نیز حضور داشت و تا مرحله ی یک چهارم نهایی مسابقات پیش رفت. در جام جهانی 1962 شیلی هم تیم ملی صربستانموفق شد به جمع چهار تیم پایانی مسابقات بپیوندد اما باز هم از رسیدن به فینال باز ماند و در جایگاه چهارم آن جام قرار گرفت.

2safar

تیم ملی صربستان در جام های جهانی 1974 آلمان، 1982 اسپانیا، 1990 ایتالیا، جام جهانی 1998 فرانسه،2006 آلمان، 2010 آفریقا نیز حضور داشته است که تنها در جام جهانی 1998 توانست از مرحله گروهی عبور کند و به یک هشتم نهایی مسابقات راه یابد. این کشور در مجموع 2 بار به عنوان چهارمی جام جهانی دست یافته است و 6 بار نیز در میان هشت تیم پایانی مسابقات قرار گرفت.

2safar

تیم ملی صربستان در آخرین رده بندی فیفا در جایگاه 37 قرار گرفت و بر اساس قرعه کشی جام جهانی 2018 روسیه نیز در گروه E و در کنار تیم های ملی برزیل، سوئیس و کاستاریکا قرار دارد. اولین دیدار تیم ملی صربستان 17 ژوئن در استادیوم سامارا آرنای این شهر با تیم ملی کاستاریکا خواهد بود. 22 ژوئن نیز دیدار تیم های ملی صربستان و سوئیس هم در استادیوم کالینینگراد شهر کالینینگراد برگزار می شود. آخرین مسابقه ی گروهی تیم ملی صربستان نیز با مدعی همیشگی قهرمانی جام جهانی، برزیل است که 27 ژوئن در استادیوم اسپارتاک شهر مسکو برگزار می شود.

محل اقامت تیم ملی صربستان در جام جهانی 2018

2safar

تیم ملی صربستان در 30 کیلومتری شمال غربی شهر کالینینگراد در شهر سووتلوگورسک (Svetlogorsk) و در هتل رویال فالک ریزورت این شهر اقامت می کند. این گردش گاه و محل تفریحی سلطنتی، در امتداد کالخ فالک قرار دارد و این هتل بیشترین شهرت خود را به دلیل مجاورت استخر و باغ زمستانی اش بدست آورده است. محل اقامت تیم ملی صربستان به استادیوم بالتیا نیز نزدیک است و این تیم روند آماده سازی خود برای شرکت در مسابقات جام جهانی 2018 روسیه را در این محل سپری می کند.