تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - اروگوئه

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

اروگوئه

پیشینه و عناوین قهرمانی در جام جهانی

تیم ملی اروگوئه با پیروزی 4-2 مقابل بولیوی جواز حضور در روسیه را کسب کرد. این تیم آمریکای جنوبی تاکنون 12 بار در ادوار مختلف جام های جهانی حاضر بوده است.

2safar

تیم ملی اروگوئه اولین میزبان مسابقات جام جهانی فیفا بود که در سال 1930 در این کشور برگزار شد و با کسب پیروزی در برابر تیم های رومانی و پرو از گروه 3 صعود کرد و در مرحله بعد نیز از سد تیم یوگسلاوی گذشت و در دیدار فینال آن مسابقات برابر تیم ملی آرژانتین با نتیجه ی 4-2 اولین قهرمان جام جهانی شد.

2safar

این کشور با دو دوره غیبت بار دیگر در جام جهانی 1950 برزیل حضور پیدا کرد و در این جام در گروه 4 قرار داشت و با کناره گیری فرانسه در این گروه و برد برابر تیم بولیوی به مرحله بعد رسید و در دیدار فینال هم با شکست میزبان مسابقات برای بار دوم قهرمان جام جهانی شد. تیم ملی اروگوئه در جام جهانی 1954 در جایگاه چهارم ایستاد و جام جهانی 1962 شیلی هم اروگوئه نمایش ضعیفی از خود نشان داد و از گروه خود بالا نیامد. در جام جهانی 1966 انگلستان به مرحله یک چهارم نهایی رسید و در مکزیک و جام جهانی 1970 بار دیگر در رده ی چهارم مسابقات جای گرفت.

2safar

کشور اروگوئه اولین قهرمان جام جهای و دارنده 2 عنوان قهرمانی در جام های جهانی بعد هرگز نتوانست حضور مقتدرانه ایی از خود بروز دهد و در جام جهانی 1974 آلمان از مرحله گروهی صعود نکرد، جام های جهانی 1986 مکزیک و 1990 ایتالیا نیز تنها در مرحله ی یک شانزدهم حضور یافت. در دو جام جهانی غایب بود و بار دیگر در جام جهانی 2002 کره و ژاپن در مرحله گروهی حاضر شد. در جام جهانی 2010 آفریقا بار دیگر در جمع چهار تیم قرار گرفت و در جایگاه چهارم تکیه زد. تیم ملی اروگوئه در جام جهانی 2014 برزیل نیز حضور داشت تا مرحله ی یک شانزدهم نیز بالا آمد.

2safar

تیم ملی اروگوئه در حال حاضر در رده ی 17 ام رده بندی فیفا قرار دارد و در قرعه کشی جام جهانی 2014 روسیه نیز در گروه A در کنار تیم های ملی روسیه، مصر و عربستان قرار گرفت. اولین دیدار تیم ملی اروگوئه 25 ژوئن در استادیوم یکاترینبورگ این شهر با تیم ملی مصر است. 20 ژوئن نیز دیدار تیم های ملی اروگوئه و عربستان در استادیوم روستوف آرنای شهر روستوف برگزار می شود. آخرین مسابقه ی گروهی اروگوئه نیز 25 ژوئن با تیم ملی روسیه میزبان مسابقات در استادیوم سامارا آرنای شهر شهر سامارا خواهد بود.

2safar

محل اقامت تیم ملی اروگوئه در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

تیم ملی اروگوئه در مرکز ورزشی بورسکی در شهر بور واقع در ساحل رود ولگا در منطقه ی نیژنی نووگورود اقامت خواهد داشت. شهر بور از طریق یک پل به شهر نیژنی نووگورود متصل می شود و این شهر در پوشش جنگلی منطقه قرار گرفته است.

2safar

مرکز بورسکی به منظور استفاده در جام جهانی 2018 مورد بازسازی و ساخت قرار گرفت و دارای هتل، مجتمع آبگرم، سالن بدنسازی، آمادگی جسمانی، مرکز پزشکی ورزشی و یک زمین فوتبال است. هرچند این مجموعه ی ورزشی به منظور استفاده در جام جهانی ساخته شده اما دیگر رشته های ورزشی نیز می توانند از این مرکز استفاده کنند.