تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - عربستان سعودی

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه

عربستان سعودی

پیشینه ی حضور در جام های جهانی

تیم ملی عربستان پس از 12 سال غیبت و پس جام جهانی 2006 آلمان توانست بار دیگر جواز حضور در مرحله نهایی مسابقات جام جهانی 2018 روسیه از قاره ی آسیا را کسب کند. این کشور تا کنون 4 بار در ادوار جام جهانی حاضر بوده است.

2safar

اولین حضور این تیم به جام جهانی 1994 آمریکا باز می گردد، که در آن جام با پیروزی بر تیم های ملی مراکش و بلژیک و شکست در مقابل تیم ملی هلند در مرحله گروهی به یک هشتم نهایی مسابقات رسید و در این مرحله با نتیجه ی 3-1 از تیم ملی سوئد شکست خورد و از دور مسابقات کنار رفت، تا کنون این جام بهترین حضور عربستان در جام های جهانی بوده است.

2safar

عربستان در جام جهانی 1998 فرانسه نیز حضور داشت و با دو شکست 4-0 برابر فرانسه (قهرمان جام) و 1-0 مقابل دانمارک و تساوی در برابر آفریقای جنوبی در دور گروهی با جام وداع کرد. جام جهانی 2002 کره-ژاپن سومین حضور پیاپی این کشور در جام جهانی بود که با سه باخت برای این کشور همراه بود و یکی از سنگین ترین شکست های جام های جهانی نیز در دیدار تیم های ملی عربستان و آلمان را رقم خورد، که با نتیجه 8-0 به سود تیم ملی آلمان به پایان رسید. جام جهانی 2006 آلمان هم برای عربستان با دو شکست و یک تساوی همراه بود و این تیم در مقابل تیم ملی اوکراین متقبل شکست سنگین 4-0 شد.

2safar

عربستان پس از چهار حضور پیاپی در جام جهانی در دو جام جهانی بعد غایب بود و پس از 12 سال موفق به حضور در جام جهانی 2018 روسیه شد. این تیم بر اساس آخرین رده بندی فیفا در جایگاه 63 ام قرار گرفت و در قرعه کشی مسابقات هم در کنار روسیه، اروگوئه و مصر در گروه A قرار دارد.

2safar

این کشور در دیدار افتتاحیه جام 14 ژوئن در استادیوم لوژنیکی شهر مسکو به مصاف تیم ملی روسیه (میزبان مسابقات) خواهد رفت. 20 ژوئن نیز تاریخ دیدار عربستان با تیم ملی اروگوئه در استادیوم روستوف آرنا شهر روستوف –اون-دون خواهد بود. آخرین مسابقه گروهی عربستان نیز با یاران محمد صلاح در تیم ملی مصر است، که 25 ژوئن در استادیوم ولگوگراد آرنای آن شهر برگزار می شود.

محل اقامت تیم ملی عربستان در جام جهانی 2018 روسیه

2safar

هتل گرند یوروپ بلموند شهر سنت پترزبورگ محل اقامت تیم ملی عربستان در جام جهانی 2018 روسیه است. این هتل قدیمی و لوکس در مرکز شهر واقع شده و اخیرا 140 سالگی این هتل با معماری برجسته و خاص اش را جشن گرفته اند. این هتل با تاریخ پر جاذبه اش یکی از میراث فرهنگی سنت پترزبورگ به شمار می رود.عربستان برای روند آماده سازی خود از کمپ باشگاه زنیت نیز استفاده می کند که در نزدیکی هتل قرار دارد و دارای 4 زمین زمین فوتبال با چمن طبیعی، سالن بدنسازی و ورزش و یک مرکز پزشکی و ریکاوری است.