تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - مصر

تیم های حاضر در جام جهانی 2018 روسیه - مصر

پیشینه ی حضور در جام های جهانی

تیم ملی مصر به رهبری مربی آرژانتینی اش هکتور کوپر پس از قهرمانی در قاره آفریقا، توانست با گل دقیقه 94 محمد صلاح، ستاره ی این روز های این کشور بعد 28 سال به جام جهانی 2018 روسیه راه یابد.

2safar

این تیم تا کنون 2 بار در مرحله نهایی جام های جهانی حاضر بوده است، اولین حضور مصر به جام جهانی 1934 باز می گردد، که شکست 4 بر 2 مقابل مجارستان در مرحله یک هشتم نهایی مسابقات، پایان کار این تیم در آن جام جهانی بود.

2safar

اما دومین حضور تیم ملی مصر در جام جهانی با انتظاری 56 ساله رو به رو بود و جام جهانی 1990 دومین حضور این کشور در ادوار جام جهانی به شمار می رود، مصر در این جام با دو تساوی در مقابل تیم های ملی هلند و ایرلند و همچنین باخت در مقابل تیم ملی انگلستان به کار خود پایان داد. تیم ملی مصر باز برای حضور در جام جهانی باید انتظاری طولانی مدت را تحمل می کرد، این بار تیم ملی مصر پس از 28 سال به عنوان یکی از سهمیه های قاره آفریقا جواز حضور در جام جهانی 2018 روسیه را کسب کرد.

2safar

مصر در جام جهانی 2018 در گروه A، در کنار تیم های روسیه، اروگوئه و عربستان قرار دارد، که در 15 ژوئن و در اولین دیدار در شهر یکاترینبورگ به مصاف اروگوئه خواهد رفت، 19 ژوئن نیز در سنت پترزبورگ با روسیه دیدار می کند و آخرین مسابقه گروهی این تیم نیز در 35 ژوئن با عربستان در ولگوگراد خواهد بود.

2safar

بدون شک چشم امید تیم ملی مصر در جام جهانی 2018 روسیه به محمد صلاح ستاره ی لیورپولی خودخواهد بود، این بازیکن با عملکرد بی نظیریش در تیم لیورپول و لیگ برتر انگستان نتوانست عنوان بهترین بازیکن لیگ جزیره را به خود اختصاص دهد، این مسئله توجه بسیاری از علاقه مندان و هواداران فوتبال را در جام جهانی 2018 به تیم ملی مصر جلب می کند.

2safar

محل اقامت تیم ملی مصر در جام جهانی 2018 روسیه

تیم ملی مصر در یکی از هتل های محلی شهر گروزنی، در منطقه چچن اقامت خواهد داشت. این هتل تازه تاسیس، با امکانات رفاهی و تجهیزات مورد نیاز برای پذیرایی از تیم ملی مصر در قسمت شرقی شهر قرار دارد که به منظور میزبانی از تیم های حاضر در جام جهانی 2018 نیز تدابیر و امکانات ویژه ای را ایجاد کرده اند. این هتل در کنار استادیوم آخمات(Akhmat) آرنا قرار دارد و این استادیوم محل تمرین تیم ملی مصر در خلال تورنمنت جام جهانی 2018 روسیه خواهد بود. استادیوم 30 هزار نفری آخمات آرنا، استادیوم خانگی تیم باشگاه آخمات است، که در روند آماده سازی برای جام جهانی 2018 مورد بازسازی قرار گرفت و تمامی امکانات این مجموعه مطابق با استاندارد های بین المللی و انتظارات مورد نظر فیفا مرمت شد. همچنین این استادیوم میزبان یکی از دیدار های تیم ملی روسیه نیز بوده است.

2safar