جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت پنجم

جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت پنجم

در این مقاله به معرفی نفسگیر ترین جاده های دنیا می پردازیم. رانندگی در این جاده ها بسیار مخاطره آمیز است و در عین حال رانندگان ماجراجو از رانندگی در آن ها استقبال می کنند. با2Safar همراه باشید.

جاده ی علفزار جن و پری، پاکستان

اسم این جاده بسیار جادویی و وسوسه انگیز است اما واقعیت آن به هیچ وجه شبیه به اسمش نیست. این جاده به چندین و چند دلیل بسیار خطرناک است. اولاً که در آن از گاردریل و آسفالت خبری نیست و عملاً در ریگزار رانندگی خواهید کرد. عرض جاده نیز بسیار کم است، طوری که دو اتومبیل به سختی از کنار یکدیگر رد می شوند. حتی بخش هایی از جاده به قدری باریک است که ممکن است برای یک اتومبیل نیز جا نباشد و در نهایت برای رسیدن به علفزار جن و پری لازم است مساحتی را پیاده یا در وسایل نقلیه ی کوچک تر طی کنید. احتمالاً این جاده تا به اینجا گل سر سبد تمام جاده های خطرناکی است که معرفی کرده ایم.

2safar

جاده ی یانگاس، بولیوی

این جاده لقب جاده ی مرگ را از آن خود ساخته است و برای مردم جاذبه و دافعه ی توأمانی دارد. این جاده کوهستانی، باریک و بسیار زیبا است. از دلایل خطرناک بودنِ آن باران های شدید، مه، گل و لای، سیلاب و خطر ریزش سنگ است. به قول معروف این جاده هر چه خوبان همه دارند یک جا عرضه می کند. سرعت رانندگی در این جاده باید بسیار پایین باشد و در ضمن عابران پیاده نیز دردسر خاص خود را دارند چون اگر کنترل اتومبیل را به هر دلیلی از دست بدهید فقط خودتان قربانی نمی شوید بلکه احتمالاً چند عابر پیاده را نیز به عمق دره می فرستید. به همه خطرات جاده شیب خطرناک نیز اضافه می شود تا پکیج تکمیل باشد!

2safar

جاده ی فدرال، فیلیپین

بیشتر جاده هایی که تا کنون اسم بردیم به دلایلی چون ارتفاع زیاد، کوهستانی بودن، امکان ریزش سنگ و غیره خطرناک تلقی می شدند اما جاده ی فدرال فیلیپین با بقیه فرق دارد. خطرناکی این جاده در به ترافیک سنگینش و آمار بالای تصادفات در آن بر می گردد. جاده همیشه شلوغ است، تقریباً هیچ نظم و مقرراتی در آن رعایت نمی شود و چراغ های راهنمایی و غیره بیشتر نقش تزئینی دارند. حتی هیچ کس پشت چراغ قرمز نیز توقف نمی کند چون احتمالاً این توقف بیشتر منجر به تصادف می شود و اتومبیل پشت سری به او خواهد کوبید. خلاصه این خیابان هرج و مرج کامل است و بهتر است مراقب باشید هرگز گذارتان به آن نیفتد.

2safar

گذرگاه زوجی، هند

حتی تماشای عکس های این جاده ترسناک است چه برسد که بخواهید واقعاً در آن رانندگی کنید. سازندگان این جاده ی کوهستانی و باریک به چیز های پیش پا افتاده ای چون آسفالت و گاردریل اعتقادی نداشته اند. ضمناً به نظر می رسد نیمی از جمعیت یک میلیاردی هند دوست دارند در امتداد این جاده سفر کنند! اتومبیل های زیادی در کنار جاده پارک هستند و عبور و مرور را برای سایر اتومبیل را دشوار می سازند. احتمال ریزش سنگ و خطر سیل نیز از دیگر صفات برجسته ی این جاده محسوب می شود.

2safar