جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت دوم

جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت دوم

در این مقاله به معرفی نفسگیر ترین جاده های دنیا می پردازیم. رانندگی در این جاده ها بسیار مخاطره آمیز است و در عین حال رانندگان ماجراجو از رانندگی در آن ها استقبال می کنند. با2Safar همراه باشید.

جاده ی لوکسور الحورقادا، مصر

این جاده نه به علت شیب و پرتگاه و غیره بلکه به خاطر وجود راهزن ها خطرناک است. اگر فکر می کنید راهزنی به قصه ها پیوسته است و در دنیای امروز جایی ندارد در امتداد این جاده در مصر سفر کنید! شاید بتوان گفت تنها خطر این جاده راهزن ها نیستند بلکه احتمال تصادف نیز در به خاطر ترس رانندگان از دزد ها بسیار زیاد است، زیرا به علت خطر راهزن ها اتومبیل ها حتی در دل شب نیز با چراغ خاموش حرکت می کنند.

2safar

پاتیو پائولو، جاده ی پردیکاکی، یونان

یکی دیگر از جاده ی پیچ در پیچ و مارگونه ی دنیا این جاده است که بر روی شیب کوه ساخته شده و گاردریل نیز ندارد. پیچ های جاده بسیار تیز و خطرناک هستند و با یک بی احتیاطی کوچک سر از پرتگاه در می آورید! با این حال رانندگی در این جاده وسوسه ی غریبی دارد و منظره اش نیز بسیار زیبا و رعب آور است.

2safar

بزرگراه کلیما آر504، روسیه

علت قرار گرفتن نام این جاده در فهرست خطرناک ترین ها وجود یخ و برف و حتی گل در بیشتر ایام سال است. حتی می توان گفت گل آلوگی جاده در فصل تابستان خطرناک تر از یخ زده بودن آن در فصل زمستان است. شاید از خود بپرسید چرا باید کسی در چنین جاده ی خطرناکی رانندگی کند؟ در پاسخ باید بگوییم که این جاده تنها پل ارتباطی شهر یاکوتسک روسیه با سایر بخش های جهان است! البته باید این امتیاز مثبت را به جاده بدهیم که در فصل زمستان منظره ی چشم نوازی دارد.

2safar

بزرگراه سیچوان- تبت، چین

این بزرگراه لقب سقف دنیا را از آن خود کرده است و 2هزار و 142 کیلومتر درازا دارد. باید گفت این جاده یکی از طویل ترین جاده های جهان است و طی کردن آن 15 روز زمان می برد. بخش هایی از جاده کاملاً خطرناک است و اتومبیل ها به راحتی از خط خارج شده و در پرتگاه می افتند. همچنین پیچ های جاده نیز تیز هستند و رانندگی در آن تمرکز و مهارت بالایی می طلبد.

2safar

جاده ی آتش فشانی کاتوپاکسی، اکوادور

این جاده شما را به پارک ملی آتش فشانی کاتوپاکسی می برد و بیشتر از سایر جاده هایی که تا کنون معرفی کرده ایم احتمال دارد روزی گذارتان به آن بیفتد! اگر چه این جاده شیب دار است و در جا هایی نیز خطر سقوط وجود دارد اما مهم ترین خطری که رانندگان را تهدید می کند بخار هایی است که گاه به گاه همچون مهی غلیظ جاده را در بر می گیرد و دید را به شدت کاهش می دهد. حتی با اندکی باران نیز ممکن است این بخار ها فضا را مه آلود سازند و در کل این جاده یکی از جاده های خطرناک و مرگبار جهان به شمار می رود.

2safar