جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت چهارم

جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت چهارم

در این مقاله به معرفی نفسگیر ترین جاده های دنیا می پردازیم. رانندگی در این جاده ها بسیار مخاطره آمیز است و در عین حال رانندگان ماجراجو از رانندگی در آن ها استقبال می کنند. با2Safar همراه باشید.

جاده ی یوهانسبورگ، آفریقای جنوبی

جاده ای که به شهر یوهانسبورگ در آفریقای جنوبی منتهی می شود یکی از خطرناک ترین جاده های جهان است و دلیل آن به محل قرار گرفتن جاده یا شرایط آب و هوایی هیچ ارتباطی ندارد. این جاده به لحاظ جرم و جنایت معروف می باشد و سرقت اتومبیل در آن بسیار رایج است. تبهکاران به راحتی شما را متوقف خواهند ساخت و اتومبیلتان را به سرقت خواهد برد. به دلیل عدم امنیت جاده رانندگی نیز در آن کاملاً خطرناک است چون رانندگان با سرعت بالا رانندگی می کنند و به هیچ بهانه ای متوقف نمی شوند. حتی توقف پشت چراغ قرمز نیز می تواند خطرناک باشد. اگر در این جاده اتومبیلی مشکلی چون پنجری پیدا کند بهتر است هر طور شده خود را به سوی مقصدی امن بکشاند و به هیچ وجه در کنار جاده توقف نکند.

2safar

جاده ی بی آر 116، برزیل

برزیل کشوری نیست که جاده های خطرناک زیادی داشته باشد اما جاده ی بی آر همه را جبران می کند چون طویل ترین جاده ی کشور برزیل است و در زمره ی خطرناک ترین جاده های جهان نیز به شمار می رود. بزرگ ترین خطر این جاده عدم رسیدگی به آن است. از آن جا که بخش هایی از جاده ارتفاع زیادی دارد اتومبیل ها با از دست دادن کنترل خود به راحتی ممکن است سقوط کنند. جاده گاردریل دارد اما همچنان تصادف به وفور رخ می دهد و بهترین اقدامی که از دست مردم بر می آید اجتناب از رانندگی در امتداد بی آر 116 است.

2safar

بزرگراه بارتون، استرالیا

وقتی به عکس های این بزرگراه نگاه می کنید هیچ چیز خطرناکی نمی بینید و بر عکس همه چیز آرام و ایمن به نظر می رسد اما گول ظواهر را نخورید. درست است که در این جاده از مشکلات طبیعی و خطر ریزش سنگ و وجود راهزن خبری نیست، اما علائم راهنمایی کنار جاده بسیار گیج کننده هستند و از جاده ه خوبی مراقبت نمی شود. همچنین به دلایلی که چندان روشن نیست تصادفات فراوانی در این بزرگراه رخ می دهد و از این بابت یکی از بدنام ترین بزرگراه های کشور استرالیا محسوب می شود.

2safar

بزرگراه پن امریکن، از آلاسکا تا شیلی

این بزرگراه یکی از مهم ترین جاده های قاره ی آمریکا است که آمریکای جنوبی را به مرکزی و شمالی متصل می سازد. بزرگراه پن امریکن غالباً شلوغ است و بخش هایی از آن بسیار خطرناک می باشد. از این جاده به خوبی نگهداری نمی شود و قسمت هایی با وجود باریک و کوهستانی بودن فاقد گاردریل است. به علاوه چون قاچاقچیان متعددی در این جاده فعالیت می کنند قسمت هایی از جاده که از مکزیک می گذرد خطرناک تر است.

2safar

جاده ی آ726، اسکاتلند

این جاده نیز ظاهر گول زننده ای دارد و کمتر کسی تصور می کند از خطرناک ترین جاده های دنیا باشد. در واقع هیچ ویژگی تصادف خیزی در این جاده ی زیبا مشاهده نمی شود و همچنان کارشناسان و متخصصان راهنمایی و رانندگی و تصادفات می کوشند معمای جاده ی آ726 را حل کنند.

2safar