جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت اول

جاده هایی که نفس را در سینه حبس می سازند - قسمت اول

یک سفر طولانی جاده ای می تواند به اندازه ی خود مقصد جذاب باشد، زیرا شما در سفر جاده ای چیز هایی خواهد دید که هرگز با در سفر های هوایی نمی بینید. یکی از آن چیز ها جاده های هیجان انگیز و خوش منظره است. جاده هایی که انسان نمی داند در پشت هر پیچش و خمش چه منظره ای پنهان شده است.

در این مقاله به معرفی نفسگیر ترین جاده های دنیا می پردازیم. رانندگی در این جاده ها بسیار مخاطره آمیز است و در عین حال رانندگان ماجراجو از رانندگی در آن ها استقبال می کنند. با 2Safar همراه باشید.

جاده و پل اشیما اوهاشی، ژاپن

شاید با دیدن تصویر این پل آن را با ترن هوایی اشتباه بگیرید، اما در ژاپن جاده ها نیز می توانند به اندازه ی ترن های هوایی مرتفع و در حال مخاطره آمیز باشند. برخی از مردم حتی از تماشای تصویر این جاده به وحشت می افتند چه برسد که بخواهند در آن رانندگی کنند. این پل شهر های ساکامیناتو و ماتسوئه را به هم وصل می کند و شیب وحشتناکی دارد. رانندگی بر فراز این پل کار رانندگان حرفه ای است و اگر بی تجربه باشید احتمال دارد نتوانید به خوبی اتومبیل را کنترل کنید.

2safar

تونل گولیانگ، چین

مسلماً در فهرست جاده های خطرناک جهان چین نماینده ای خواهد داشت. با تماشای عکس جاده ی گولیانگ ممکن است در وهله ی اول تونلی نبینید و فقط جاده ای در کنار صخره های عظیم مشاهده کنید، اما با کمی دقت تونل های کوچک متعددی خواهید دید. اگر چه این جاده باریک و ترسناک است اما ما هنوز نمی دانیم چه چیز باعث شده آمار تصادفات رانندگی در آن تا این حد زیاد باشد. احتمالاً عواملی چون عدم وجود گارد ریل، تونل هایی که سر پیچ ها واقع شده اند و عمق باور نکردنی دره ی مجاور همه تأثیر گذار هستند. با این حال این جاده محبوبیت زیادی نیز دارد و رانندگان فراوانی بی توجه به آمار و ارقام سوانح رانندگی فقط به خاطر هیجان و تماشای مناظر غریب این جاده رهسپارش می شوند.

2safar

بزرگراه هالسما، فیلیپین

این جاده درست مانند مار پیچ در پیچی بر روی کوه بالا می رود و رانندگی در آن بسیار خطرناک است. علت این خطر به پیچ های متعدد و تیز جاده بر می گردد، به طوری که اگر راننده چهار چشمی مواظب نباشد یا سرعت بگیرد به راحتی کنترل اتومبیل را از دست داده و از جاده خارج می شود. البته در حال حاضر آمار سوانح رانندگی در این جاده کمتر از گذشته است و از آن مراقبت بهتری به عمل می آید. اما همچنان فقط رانندگان ورزیده می توانند از پس رانندگی در این جاده ی عجیب بر بیابند.

2safar

جاده ی مانانگ، نپال

این جاده لقب یکی از مرگبار ترین جاده های جهان را به خود اختصاص داده است و به نظر نمی رسد رقبای زیادی از این نظر داشته باشد. علت اصلی خطرناکی جاده آبشار های مجاور جاده هستند. پلی برای عبور از روی این آبشارها وجود ندارد و خیلی از اوقات اتومبیل ها لیز می خورند یا در سیل گیر می کنند. همچنین در مواقع بارندگی چون جاده در زیر آب است و در عین حال پیچ های خطرناکی دارد رانندگان به آسانی مسیر جاده را گم کرده و سر از پرتگاه در آورند.

2safar