جاذبه های گردشگری ایران - بازار های قدیمی اهواز - قسمت دوم

جاذبه های گردشگری ایران - بازار های قدیمی اهواز - قسمت دوم

2safar

در معرفی جاذبه های گردشگری شهر اهواز به بازار های قدیمی عبدالحمید و امام خمینی رفتیم و با فضا و محیط این بازار آشنا شدیم، بازار های که محیط گرم و صمیمی اش به همراه شلوغی این مکان های قدیمی برای گردشگران تجربه ی لذت بخشی خواهد داشت. دیگر بازار قدیمی و واقعا شیرین اهواز، بازار کاوه این شهر است. بازاری که کالا های عرضه شده در آن علاوه بر محیط و فضای جنوبی اش برای گردشگران جذابیت بیشتری خواهد داشت.

2safar

برای رسیدن به این بازار باید راهی خیابان کاوه شوید، خیابانی که از طریق خیابان طالقانی قابل دسترسی است. این بازار در اوایل حکومت پهلوی بنا شد و تا به امروز همچنان از رونق بسیاری برخوردار است، این بازار از آن دست بازار های زنده و پر جنب و جوشی است که تنها قدم زدن در آن شما را سرحال می آورد. فریاد فروشندگان برای جلب مشتری ها و معرفی کالا های خود با لهجه ی شیرین جنوبی و فارسی – عربی بی گمان برای گردشگران تازه گی خواهد داشت، تجربه ای که در نواحی شمالی ایران هم در بازار های محلی قابل مشاهده است.

2safar

در بازار کاوه ، کالا هایی مانند سبزیجان، میوجات و دیگر خوراکی های معمول در دیگر نقاط کشور عرضه می شود ، اما قسمت خاص این بازار عرضه محصولات جنوب ایران است، که مختص بازار کاوه است، ماهی فروشی های این بازار با داد و فریاد های فروشندگان، تازگی محصولات و تنوع بالای ماهی جنوب با کیفیت بالا را تنها می توانید در این بازار قدیمی ببینید. ماهی های جنوب که از خلیج فارس صید می شوند در انواع و اقسام گونه ها در معرض خرید مشتریان هستند و بدون تردید گردشگران هیجان پرسه زدن در این بخش بازار کاوه را فراموش نخواهند کرد.

2safar

خرما فروش ها بخش محبوب این بازار به شمار می آیند و شیرینی و عطر خرما ها هم فضای بازار را دلنشین تر می کند، خرما یکی از محصولات خاص جنوب ایران است و ایران در کنار مصر، عراق، عربستان و امارات از بزرگترین تولید کنندگان خرمای جهان به شمار می رود. از این رو، خرما فروشی های بازار کاوه اهمیت بیشتری برای گردشگران خواهند داشت. گردشگران می توانند در این قسمت بازارِکاوه خرما هایی مانند برحی، زاهدی، دیری، اشکر و بریم، حلاوی، هداک، شکر، بنت السب، استعمران، بوبکی، چیچاب، جهرمی، دگل سرخی، هدل، حمراوی، کبکاب ، جوزی و بسیاری دیگر از انواع خرما های محصول خوزستان را ببینند و خرما های با کیفیت و در جه یکی را در این بازار خریداری کنند، که سوغاتی های دلچسبی خواهند بود. بدون شک تنها در جنوب می توان انواع متنوعی از خرما را از نزدیک دید و به این دلیل بازار کاوه را می توان شیرین ترین بازار اهواز دانست.

2safar

ادویه فروش ها و ترشی فروش ها از دیگر بخش های بازار کاوه به شمار می روند که برای گردشگران هیجان انگیز هستند، عطر و بوی ادویه ها با تنوع رنگی زیبایشان در کنار ترشی های متنوع جنوبی گردشگران بسیاری به این قسمت بازار کاوه می کشاند. بازار کاوه با وجود کهنگی و کمبود های تکنولوژیکی و دور از تمام زرق و برق های بازار های مدرن روز دنیا در شهر های بزرگ، چنان فضای صمیمی و گرمی دارد، که وقتی از کنار ماهی فروشی ها رد می شوید و یا وقتی که هیجان زده تنوع خرما ها را دنبال می کنید و یا اینکه بوی ادویه ها شمار مجذوب خود کرده و عجله خرید ترشی های این بازار قدیمی را دارید، تنها لذت سفر و بازدید از این بازار قدیمی در شهر اهواز را به خاطر خواهید سپرد.