جاذبه های گردشگری ایران - بازار های معروف تبریز

جاذبه های گردشگری ایران - بازار های معروف تبریز

2safar

در ابتدای معرفی جاذبه های گردشگری تبریز به سراغ بازار بزرگ تبریز رفتیم و از بخش های و راسته های مختلف آن سخن گفتیم ، قسمت هایی که به دلیل قدمت و مرکزیت اقتصادی این شهر در سالیان متمادی به ویژه در دوران قاجاریه از شهرت و اهمیت بالایی برخوردار بوده و هستند و امروزه هم با وجود تغییرات گسترده در ساختار اقتصادی ؛ هم چنان اهمیت و جایگاه صنوف معروف و بازار های معروف تبریز همچنان حفظ شده است و این بازار ها از مراکز مورد توجه گردشگران به شمار می آید.

2safar

یکی از کالا های تبریزی ِمعروف در جهان ، کیف و کفش چرم این شهر است، کفش ، پاپوش و کیف های چرم تبریز از معروف ترین کالا های ایرانی در جهان است. چرم یکی از بخش های اقتصادی مهم تبریز به شمار می رود که با وجود تغییرات گسترده در صنعت کیف و کفش ، همچنان این بخش از جذابیت بسیاری بهره مند است.

2safar

کفش های چرم تبریز که به کفش هایی دست دوز معروف بودند به دلیل برخورداری از کیفیت بالا و مرغوبیت جنس شان همواره یکی از بهترین خرید های مسافران این شهر محسوب می شوند و امروزه هم گردشگران بخش اعظمی از خریدار و بازدید کنندگان بازار کیف و کفش تبریز را شامل می شوند و این بازار ها از جاذبه های مهم تبریز محسوب می شود.

2safar

از دیگر بازار های خاص تبریز بازار فرش تبریز است، فرش به عنوان یکی از کالا های معروف ایرانی دارای سبک ها اصالت های متعددی است، که با ویژگی های خاص در طراح های بسیار متکثر فرش، بافت و نحوه ی بافت فرش و جنس بکار رفته در الیاف فرش ، سبک های متعددی شکل می گیرد و این سبک بیشتر به مناطق مختلف ایران وابسته است.

2safar

یکی از سبک های معروف ایرانی در بافت و طرح فرش، فرش تبریز است که به عنوان مرکز منطقه ی آذربایجان ، سبک این مناطق از ایران را شامل می شود. البته بازار فرش تبریز که در بازار بزرگ تبریز و بازار مظفریه قرار دارد ، به واسطه ی همان مرکزیت اقتصادی و قرار داشتن در مسیر جاده ابریشم، بهترین مکان برای خریداری فرش می باشد، چرا سبک ها و انواع مختلف بافت های فرش از نواحی مختلف ایران را هم می توانید در آنجا پیدا کنید و به نوعی بهترین مکان برای خرید فرش به شمار می رود.

2safar

از دیگر بازار های معروف و بنام تبریز بازار های سبزی و میوه ی تبریز است. بازار هایی که در همه نقاط جهان از این دست بسیار وجود دارد، اما این بازار های در تبریز به دلیل موقعیت جغرافیایی این شهر ، حجم عظیمی از محصولات متنوع را در بر دارد و این تنوع و رنگارنگی اجناس یکی از زیبا ترین بازار های تبریز را خلق می کند ، که دارای محصولاتی با کیفیت و سالم است.

2safar

آخرین بازار معروف بنام در این مطلب بازار ادیویه است، بازاری رنگ آمیزی شده، با دنیای عجیبی از بوی ادویه های جاری در هوای این بازار ، بازار ادویه تبریز بدو شک یکی از جذاب ترین بخش های اقتصادی در شهر تبریز برای گردشگران است. از این رو، مسافران و گردشگران در بازار های تبریز تجربه های بی نظیری از بازار های سنتی و زیبای ایرانی خواهند داشت .