جاذبه های گردشگری ایران - تپه چغا بروجرد لرستان

جاذبه های گردشگری ایران - تپه چغا بروجرد لرستان

2safar

در معرفی استان لرستان به مناظر طبیعی، آبشار ها و موقعیت جغرافیایی این استان در کنار رشته کوه زاگرس اشاره کردیم. بسیاری از این مناطق بکر و دیدنی خارج از شهر های این استان قرار گرفته اند، اما خود شهر های استان لرستان هم بخشی از این منطقه را اشغال کرده اند از این رو، در خود شهر های مهمی مانند خرم آباد و بروجرد هم می توان شاهد موقعیت های طبیعی تماشایی و جذابی بود که برای گردشگران دیدن این چنین مکان هایی لذت بخش خواهد بود. یکی از این مکان تفریحی در شهر بروجرد، تپه چغا ست، مکانی دیدنی و یکی از جاذبه های تفریحی و گردشگری امروز مردم و گردشگران شهر بروجرد.

2safar

بر خلاف ظاهر امروزین تپه ی چغا، مردم بر این باورند که بر روی این تپه که در غرب شهر بروجرد قرار دارد، در دوران باستان و پیش از حمله اعراب به ایران، آتشکده ای وجود داشته که یکی از عبادت گاه های ساکنان منطقه بوده است، اما امروزه کمتر می توان نشانه ای از آن آتشکده ی مشاهده کرد. نوع پوسته و ساختار تپه به گونه ای است، که آن را آتشفشانی می دانند و شاید تصور وجود آتشکده بر روی این تپه هم از این جا نشات می گیرد.

2safar

با این حال، امروزه گردشگرانی که به شهر زیبای بروجرد می روند، برای داشتن اوقاتی شاد و آرام در دامن طبیعت می توانند از پستانسیل های این مکان تفریحی و طبیعی استفاده کنند. منظره مسلط به شهر و دیگر مناطق اطراف بروجرد یکی از ویژگی های بارز این تپه به شمار می آید. مسیر پر پیچ و خم و شیب دار این تپه از جمله بخش های دیدنی آن محسوب می شود. هنگامی که از این مسیر به بالای تپه می رسید، یک دریاچه مصنوعی فضای تپه را دل دنشین تر کرده و گروه های مختلفی از مردم در این تپه در حال ورزش و یا بازی های گروهی هستند. آلاچیق هایی هم در گوشه و کنار این محوطه ساخته شده است.

2safar

در سمت دیگر تپه چغا پارک پرندگان کوچکی هم ایجاد شده که فضای و سرگرمی بیشتری را برای خانواده ها و کودکان فراهم کند و شما می توانید در این پارک کوچک گونه های مختلفی از پرندگان مانند، طوطی، قرقاول، قناری، کبک، طاووس، پرندگان شکاری و انواع دیگری از پرندگان را از نزدیک ببینید. هتل زاگرس هم بخش از فضای تپه چغا را به خود اختصاص داده و به نوعی این منطقه به یکی از قسمت های گردشگری و تفریحی شهر بدل شده است.

2safar

با این حال، برای گردشگرانی که جاذبه های مختلف تاریخی شهر را دیده اند، قدم زدن و با لار فتن از مسیر شیب دار تپه و رسیدن به تپه ی چغا تجربه ای لذت بخش خواهد بود، بدون شک شرایط اقلیمی مناطق غربی ایران مهمترین ویژگی جغرافیایی آنهاست و بروجرد هم به عنوان یکی از شهر های زیبای نواحی غرب ایران و استان لرستان دارای طبیعت زیبایی است که شما می توانید از آب و هوا ، آسمان آبی خوش رنگ و فضای آرامش بخش تپه ی چغا استفاده کنید و ساعات آرامش بخش را در شهر بروجرد تجربه نمایید. با ما در ادامه مسیر مان همراه بمانید.