جاذبه های گردشگری ایران - خوزستان سرزمین طلائی

جاذبه های گردشگری ایران - خوزستان سرزمین طلائی

2safar

سرزمین های مختلف را می توان با نام ها و القاب بسیاری به خاطر آورد، از سلحشوری و دلاوری مردمانش تا زیبایی های طبیعی و معماری آن ، هر کدام روایت گر داستانی از تاریخ یک سرزمین هستند، داستانی که نسل های مختلف سینه به سینه از آنها حفاظت می کنند و هویت و تاریخ یک سرزمین را با خود به همراه دارند. ایران هم سرزمینی کهن با داستان ها و روایت هایی است که در گوشه گوشه ی سرزمین اش نجوا می شود و هر کدام چهره ای زیبا از این سرزمین را نمایان می کنند. داستان هایی که هویت های متکثر و متعدد اقوام ، مذاهب و نواحی مختلف ایران را هزاران سال بر گرد آتشی شعله ور گردهم آورده است.

2safar

این بار 2safar به سرزمین طلائی ایران سفر خواهد کرد، سرزمین زر خیز و زر پرور، پهنه ای وسیع با حکایت هایی شنیدنی و دیدنی، این سرزمین طلائی خوزستان است. خوزستان در جنوب غرب ایران قرار دارد و در کنار خلیج فارس یکی از مناطق دیدنی برای گردشگران به شمار می آید، سرزمینی پهناور، زیبا، تاریخی و با مردمانی میهمان نواز که دارای قدمتی بسیار کهن و آثار و جاذبه های گردشگری فراوانی است.

2safar

2safar در خوزستان اماکن و جاذبه های فراوانی را پیش رو دارد و شما در این مسیر می توانید جاذبه های متنوعی از اماکن تاریخی ، جاذبه های طبیعی و آثار فرهنگی متعددی از هویت ایرانی را بشناسید. آثاری که شما را با خود به دوران عیلام (ایلام یکی از کهن ترین تمدن های دوران باستان)، عصر شاهان باشکوه هخامنشی، دوران پر جبروت ساسانی و دوران اسلامی خواهد برد. جاذبه های گردشگری طبیعی و محیطی زیبا مانند سواحل زیبای خلیج فارس هم بخش دیگری از جاذبه های دیدنی این استان را در برمی گیرند. همچنین آثار و نشانه هایی از دوران پر شکوه جنگ تحمیلی ایران و عراق (که خوزستان را به نگینی درخشان تر بدل کرد) هم در قسمت های مختلف این سرزمین قابل مشاهده است.

2safar

نام خوزستان نامی تاریخی و کهن است که از دوران هخامنشی و عیلامی به یادگار مانده است، در سنگ نوشته های متعلق به دوران عیلام و هخامنشی کلمه ای وجود دارد که به فارسی خوز گفته می شود، که در نشانه ها و آثار دوران مختلف باستان به واژه ی خوزی هم بر می خوریم. خوزستان یکی از زیستگاه تمدن های اولیه بوده و تمدن عیلام و شوش نمونه های برجامانده از تمدن های موجود در این منطقه هستند. در دوران اشکانی و ساسانی هم هوژستانی نامی بوده که به این منطقه ی جغرافیایی مربوط است. در دوران اسلامی هوز یا همان خوز به عنوان اسم این ناحیه عاملی برای نام گذاری خوزستان بود، از این رو به دلیل اسم هوز به این منطقه اهواز گفته می شد که هنوز این اسم یکی از نام های معتبر در خوزستان است و مرکز استان خوزستان شهر زیبایی به نام اهواز است که جمع اسم هوز گرفته شده است. با این حال خوزستان نام ها و نشان های بسیاری را بر گردن خود دارد، نشان هایی طلائی از دوران مختلف تاریخی، که هر کدام بخشی مهمی از هویت ایران به شمار می آیند. تازه گفتن و دیدن ما از این سرزمین زیبا آغاز شده و هنوز ما به آغاز قصه ی خوزستان نرسیده ایم. با ما در 2safar همراه باشید.

2safar