جاذبه های گردشگری ایران - رشت

جاذبه های گردشگری ایران - رشت

2safar

شهر باران، که بر اساس کتب تاریخی و دایره المعارف ها و لغت نامه ها معانی زیادی برای آن وجود دارد و رشت وجه تسمیه بسیاری از نام ها ست، اما وقتی به این شهر قدم می گذارید، نم باران و خیسی هوا معنی واقعی این شهر را برایتان خواهد گفت. رشت مرکز استان گیلان و یکی از قدیمی ترین شهرهای نواحی شمال است، که این شهر را یادگاری از عهد ساسانی می دانند. این شهر در تاریخ ایران بخصوص در دو قرن اخیر نقش مهمی داشته و دروازه ی ایران به سوی روسیه و اروپا بود. بسیاری از تفکرات جدید از اواخر قرن نوزده و بیست در رشت پا گرفت. اولین کتابخانه ی عمومی در ایران در رشت افتتاح شد و اولین مدرسه دخترانه ی ایران هم در این شهر شکل گرفت، این شهر با طبیعت زیبا و بکرش یکی از مقاصد گردشگری مردم ایران به شمار می رود و جاذبه های مختلف این شهر در کنار هوای مرطوب آن بهترین مکان برای تعطیلات ایرانی ها محسوب می شود.

2safar

اگر می خواهید با فرهنگ گیلکی آشنا شوید بدون شک این شهر بزرگ ترین سکونت گاه گیلک هاست و شما می توانید بخش های مختلف از این فرهنگ را مشاهده کنید، لهجه ی شیرین گلیکی- فارسی مردم رشت از جمله لهجه های مورد توجه است که با لطافت و ظرافت خاصی بیان می شود، هرچند گیلکی خود زبان دیگری است. وقتی از رشت سخن به میان می آید، نمی توان از تنوع غذا و خوراکی های رشتی حرفی نزد، این شهر با دنیایی از خوراکی ها و غذا ها گردشگران را شیفته ی خود می کند، غذا هایی که تنها طعم خوش مزه ی آنها را باید با محصولات با کیفیت این ناحیه خورد و لذت برد.

معماری اروپایی بخش های مختلف شهر هم حکایت های بسیاری برای گفتن دارند، حکایت هایی ها هر کدام برگرفته از بخشی از تاریخ ایران هستند، تاریخی که نقش مستقیمی با تحولات سیاسی و اجتماعی این سرزمین داشتند. در کنار بناها و ساختمان های زیبای شهر رشت، زندگی شبانه ی این شهر در خیابان ها و پارک های زیبایش با جمعیت بالای مردمی که شب را بهترین زمان برای قدم زدن می دانند، تماشایی است. مرطوب ترین شهر شمال ایران، جاذبه های فراوانی برای گردشگران دارد، جاذبه های شگفت انگیزی مثل ماسوله ی جادویی یا قلعه رودخان که دیدن این مکان ها طرفداران زیادی دارد.

2safar

تاریخی بودن این شهر هیچ وقت مانع تحرک اجتماعی و شهر ی رشت نشده و گردشگران می توانند میان خیابان های قدیمی ، بازاری های محلی و با صفای شهر قدم بزنند، لذت سفر به رشت و دیدن مناظری زیبا و چشم نواز را از نزدیک ببینند. موقعیت جغرافیای شهر رشت این امکان را برای شما مهیا می کند که به نواحی مختلفی از مناطق شمال دسترسی داشته باشید.گردشگران در این شهر زیبای شمالی می تواند تنوع مذهبی، قومی و زبانی ایران را بار دیگر مشاهده کنند، و تنوع فرهنگی موجود در این شهر هم بدون شک یکی از جاذبه های دیدنی رشت به شمار می رود. در کنار تمام این جاذبه های طبیعی و اجتماعی، مجموعه شهرداری، عمارت کلاه فرنگی، مسجد حاج سمیع، مسجد سفید، خانه ی ابریشمچی ، خانه آوانسیان و جاذبه های گردشگری بسیاری پیش روی میهمانان این شهر قرار دارند که در کنار 2safar به همه ی آنها سر می زنیم و این شهر زیبا و بارانی را بهتر می شناسیم.

2safar