جاذبه های گردشگری ایران - شهر زنجان

جاذبه های گردشگری ایران - شهر زنجان

2safar

شهری دیگر در منطقه ای آذری نشین ایران، مقصد بعدی ما در 2safar است، این بار می خواهیم به استان زیبا و مهمان نواز زنجان برویم تا شما را با جاذبه های گردشگری و تاریخی این شهر آشنا کنیم. زنجان با اقلیمی خاص به عنوان یکی از مناطق زیبایی ایران، در مسیر تاریخی و مهم جاده ی ابریشم قرار دارد و به همین خاطر شما با شهر تاریخی دیگری رو به رو هستید که جاذبه های تاریخی متنوع و متعددی پیش روی شماست و ما در این مسیر در کنار شما هستیم.

2safar

اگر بخواهیم برای معرفی استان و بخصوص شهر زنجان از دیرینگی و قدمت اش بگوئیم باید به چندین هزار سال قبل برویم، آنجایی که گردشگران می توانند در غار گلجیک می توانند یکی از سکونت های دوران پارینه سنگی را مشاهده کنند، تاریخ عنصری پیوسته در بخش ها و مناطق مختلف ایران است و شکا به عنوان گردشگران این سرزمین کهن می توانید در هر گوشه ی آن روایتی دیگر و دریچه ای متفاوت را از زندگی تاریخی ایرانیان مشاهده کنند. همچنین گردشگران می توانند ردپا هایی از دوران اشکانی و ساسانی را در این استان ببیند، جاده ابریشم هم به عنوان یکی از مسیر های حیاتی دنیای باستان در دوره های مختلفی از تاریخ زنجان حضور پر رنگ داشته است و به همین خاطر در اثر چنین ویژگی های زنجان با بنا های متعدد شهری دیدنی و جذاب برای گردشگران است.

2safar

اما وقتی وارد شهر می شوید، فرهنگ آذری حضور پررنگ خود در این منطقه ی تاریخی را به شما نشان می دهد، زبان اکثریت مردم آذری است، هرچند تاتای هم به واسطه برخی از قسمت های شمالی استان، می تواند هویتی متفاوت در این استان به شمار آید، اما در ایران تنوع هویتی، زبانی و قومی چیز تازه ای نیست و مردم ایران به واسطه ی همین تنوع و تکثر فرهنگی بیشتر آمادگی را برای پذیرایی از گردشگران دارند و از گذشته هم مهمانوازی یکی از ویژگی های فرهنگی مردم ایران بوده و هست.

2safar

زنجان از آن دست استان هایی است که از دو اقلیم متفاوت برخوردار است، بخشی از این استان کوهستانی و قسمت دیگری از این استان هم جلگه ای است و به همین خاطر برای علاقه مندان طبیعت، مقصدی متنوع و دیدنی به شمار می رود. گردشگران طبیعت گرد در تخت سلیمان و رود های متعدد این استان می توانند قدم بزنند و تجربه ای تازه را در بخش دیگری از ایران داشته باشند. شهر زنجان هم با توجه به قدمت شهر نشینی و جاذبه های تاریخی اش دیدنی و تماشایی است و تازه وقتی در خیابان های شهر زنجان قدم می زنید و فرهنگ شهری زنجان را لمس می کنید، بهتر می توانید زنجان را بشناسید و قضاوت کنید، صنایع دستی ، رسوم محلی، غذا های بی نظیر و خوشمزه ی شهر زنجان از آن دست قسمت هایی هستند که باید دید، خورد و لذت برد تا حس شیرین سفر به این شهر زیبا را تجربه کرد. استان زنجان ، شهرستان هایی مانند طارم، خدابنده، ابهر، سلطانیه وجود دارد که دیدن آن ها می تواند بخشی از نقشه ی سفر شما به این استان دیدنی و تماشایی باشد. با ما در 2safar همراه شوید و بخش های دیدنی و جذاب این شهر را بهتر بشناسید.