جاذبه های گردشگری ایران - قزوین

جاذبه های گردشگری ایران - قزوین

2safar

سفر در ایران، مانند خواندن یک رمان تاریخی است رمانی طولانی، پر فراز و نشیب با قصه های متعدد از بازی تاج تخت، از هرنقطه که می گذرید سرآغاز قصه ای تازه است، قصه ای با تلخ کامی ها و شیرینی های بسیار، سفر به ایران سفر به داستانی مهیج است، که شما را با خود به هر جا که می خواهد می برد و شما تا پایان این سفر در میان داستان های این رمان قطور هزاران و یک شب و روز دیدنی خواهید داشت.

2safar

2safar این بار شما را به شهر تاریخی قزوین و یکی از پایتخت های ایران زمین می برد، شهری دلپذیر با آثار و اماکن تاریخی زیبا، چشم نواز و دلربا، قزوین مانند دیگر شهر های ایران مجموعه ای خوش نقش از تاریخ، فرهنگ و هنر است، مجموعه ای که گردشگران در این شهر با بخش های دیگری از هویت متکثر ایرانی آشنا می شوند و این هویت را می توانند در میان خطوط زیبای خوشنویسی هنرمندان به نام این شهر و یا در میان هنر معماری ایرانی اماکن زیبا ببینند.

2safar

سرنخ تاریخ قزوین را باید از میان تپه های باستانی حوالی این شهر پیدا کرد، تپه هایی که از سکونت انسان های اولیه در این حوزه ی تمدنی خبر می دهند. از سوی دیگر، شما نام و نشان این شهر را می تواند در نوشته های یونانی ، اشکانی، ساسانی و عربی ببینید. در نوشته های یونانی از شهری با مختصات جغرافیایی قزوین تحت عنوان راژیا و کاسیت نام برده اند، اشکانیان آن را اردپا و ساسانیان کشوین و قسوین می نامند، که به نظر می رسد پس از حضور اعراب در ایران، کشوین به قزوین تبدیل شده است. بدون توجه به این پیشینه تاریخی نام قزوین لذت سفر در این شهر برای گردشگران به یاد ماندنی تر خواهد بود.

2safar

قزوین شهری با غذا هایی لذیذ و خوشمزه است که در رستوران های مختلف می توانید طعم خوش غذا هایی مانند قیمه نثار، شیرین پلو، آش دوغ، یتیم چه، دیماج و تعداد بسیاری دیگر از غذا و شیرینی ها این شهر را بچشید. از دیگر نمود های فرهنگی شهر قزوین، هنر خوشنویسی است، گردشگران به نوعی به خانه این هنر سفر کرده اند، به نوعی که بسیاری قزوین را پایتخت خوشنویسی ایران می دانند.

2safar

این شهر به واسطه ی قرار گرفتن در قلب جاده ابریشم، همیشه دست خوش حوادث تاریخی بوده است، از این رو گردشگران خوش اقبال هستند که در شهری قدم می گذارند که حرف های بسیاری برای گفتن دارد. این شهر در خلال سلطنت شاه تهماسب اول در دوران صفویه به عنوان پایتخت ایران انتخاب شد، این انتخاب تا اوایل سلطمنت شاه عباس کبیر ادامه داشت و 57 سال پایتخت ایران بود. از این دوره ی تاریخی آثار متعدد تاریخی را می توانید در شهر قزوین مشاهده کنید.

2safar

گردشگران در این شهر زیبا جاذبه هایی مانند کاروان سرای سعد السلطنه،چهل ستون، بازار سنتی و قدیمی شهر، مجموعه ی باغ صفوی، مسجد زیبا و باشکوه جامع شهر قزوین و تعداد بسیاری از دیدنی ها و جذابه های این شهر را از نزدیک خواهند دید.