جاذبه های گردشگری ایران - قلعه رودخان رشت

جاذبه های گردشگری ایران - قلعه رودخان رشت

2safar

ایران سرزمین عجیبی است، پهنه ی جغرافیایی وسیعی که اقلیم های متفاوت و متنوع آن سبک ها و شیوه های مختلفی از زندگی را در طول سالیان متمادی در نقاط مختلف این سرزمین ایجاد کرده و گردشگران در بخش های مختلف این سرزمین تکه هایی از تاریخ پر شکوه و پر داستان آن را خواهند دید. هرکدام از این تکه ها بسته به شرایط اقلیمی و جغرافیایی نمودی زیبا، ساختاری شکیل و حکایت های گفتنی دارند. در مسیر 2safar به شهر زیبای رشت گردشگران با شکل دیگری از جاذبه های دیدنی ایران رو به رو خواهند بود، جاذبه هایی که با توجه به شرایط اقلیمی استان سرسبز گیلان در میان کوه ها و درختان جای گرفته و مناظری زیبا و چشم نواز آنها را احاطه کرده است.

2safar

قلعه رودخان یکی از همین جاذبه های شگفت انگیز است، مکانی که در دل جنگل های گیلان جا خوش کرده و قرن هاست، پاسدار هویت مردمان این ناحیه است. برای رسیدن به قلعه رودخان از رشت، بهترین مسیر رفتن به شهر فومن است، در این بین تاکسی های بین شهری بهترین انتخاب برای کسانی است که نمی خواهند در هنگام رسیدن به این قلعه تاریخی و البته زیبا، مناظر طبیعی و تماشایی مسیر را از دست بدهند. این قلعه در 25 کیلومتری جنوب غربی فومن قرار دارد، روستا هایی سرسبز، جنگل زیبا و رودخانه های جوشان و پرخروش مسیر رسیدن شما به قلعه رودخان را سرگرم کننده و دلنشین می کنند، به گونه ای که مسیر زیبای قلعه خود یکی از جاذبه های گیلان محسوب می شود و این تازه ابتدای این مسیر تماشایی است. هنگامی که به نزدیکی های قلعه می رسید، باید مسیر پر پیچ و خمی را برای رسیدن به قلعه آغاز کنید، مسیری پر پیچ و خم که هزار پله ی سنگی هم پیش روی شماست، اما این جمله را به یاد داشته باشید، که در هنگام قدم گذاشتن در مسیر قلعه شاید تعداد پله ها و سختی کوه نوردی مسیر برای رسیدن به قلعه رودخان در ارتفاع 715 متری را احساس نکنید، شیب ملایم و پله های کم ارتفاع تنها شکل فیزیکی مسیر را ساده می کنند، اما منظره های دیدنی، صحنه ی زیبا و هوای مطبوع جنگل قدم های شما را سبک تر و مسیر را برایتان کوتاه تر می کند، اگر بخواهید از این سفر خاطره ای بردارید، پیاده روی تا قلعه رودخان جذاب ترین بخش این خاطره خواهد بود.

2safar

در قسمت های پایین دست و در مسیر گردشگران برای رفتن به قلعه، خوراکی های خوشمزه و دلپذیر رستوران های محلی در کنار مسیر ، سفر به این مکان تاریخی را لذت بخش می کنند، زنان گیلانی هم با لباس های محلی و سنتی شان در حال پختِ شیرینی ها و نان های داغ و محلی لذت قدم گذاشتن در چنین مکانی را تکمیل می سازند. به نوعی یک کارناوال زیبا از زندگی در این مسیر برپاست، مسیری در میان درختان نم خورده و زیبای جنگل روایت گر بخش های مهمی از تاریخ ایران و گیلان است و ما در 2safar در ادامه این مسیر، شما را با این قلعه و حکایت هایش بیشتر آشنا می کنیم، با هم در این مسیر هم قدم باشیم.

2safar