جاذبه های گردشگری ایران - قلعه کوش آداسی در کوش آداسی

جاذبه های گردشگری ایران - قلعه کوش آداسی در کوش آداسی

2safar

دریای زیبا اژه یکی از مناطق زیبای جهان به شمار می رود، که جزایر کوچک و بزرگ بسیاری در بخش های مختلف آن قرار دارند و امروزه مراکز تفریحی و گردشگری محبوبی به شمار می آیند. کوش آداسی هم به عنوان یکی از مراکز گردشگری کشور ترکیه در ساحل دریای اژه قرار گرفته است و جاذبه های دیدنی متعددی برای بازدید گردشگران در این شهر وجود دارد. قلعه ی کوش آداسی یکی از این جاذبه های تاریخی است، اثری متعلق به دوران بیزانس، که امروزه یکی از جاذبه های تفریحی این شهر هم به شمار می آید. در کوش آداسی جاذبه های گردشگری علاوه بر ماهیت تاریخی شان به عنوان بخشی از جاذبه های تفریحی مورد استفاده قرار می گیرند و این جزیره ی کوچک هم از این قاعده مستثنی نیست و رستوران هایی با کیفیت عالی آن انواع خوراکی ها و نوشیدنی ها را عرضه می کنند.

2safar

از ویژگی های رستوران های مستقر در این جزیره ی کوچک فضای تاریخی با المان های معماری عصر بیزانسی است که در سال های اخیر مورد مرمت و بازسازی قرار گرفته و یک فضای تلفیقی از معماری و بنای بیزانسی و کارکرد مدرن و امروزین پیدا کرده است. علاوه براین، مناظر زیبا این جزیره متصل به کوش آداسی با وسعت دید بالا و مسلط به دریای اژه محیط و رستوران های این جزیره ی زیبا را خواستنی تر می کند.

2safar

اسم زیبای این جزیره کوچک هم محیط صمیمی تری برای گردشگران ایجاد می کند، جزیره ی کبوتر میزبان این قلعه بیزانسی بوده که در دوران عثمانی اهمیت و جایگاه امنیتی بیشتر پیدا می کند. جزیره ی کبوتر جدا از نام زیبایش در گذشته محل پناه گیری و کمین دزان دریایی بود که در دریای اژه مستقر بودند و با روی کار آمدن حکومت عثمانی و سپس تبدیل شدن آن به یک امپراتوری پرشکوه، نیرو های عثمانی برای کنترل امنیت دریای اژه، در قلعه ی کوش آداسی مستقر شدند. کوش آداسی و جزیره ی کبوتر نزدیک ترین مناطق ساحلی به یونان هستند، که پس از سقوط امپراتوری عثمانی در اوایل قرن بیستم، تا تثبیت حکومت ترکیه شاهد هرج و مرج های بسیاری بود اما امروزه یکی از محبوب ترین پاتوق های پر رفت و آمد گردشگران محسوب می شود.

2safar

جزیره ی کوچک کبوتر در قسمت شرقی کوش آداسی قرار دارد و یک مسیر 300 متری این جزیره ی زیبا با آن قلعه تاریخی و رستوران های تاریخی جزیره را به کوش آداسی متصل می کند. این مسیر یکی از مکان های محبوب برای قدم زدن گردشگران است و زوج های جوان این مسیر زیبا برایشان خاطره انگیز خواهد بود. در بخش هایی از کناره مسیر منتهی به قلعه ی کوش آداسی، ماهیگیر ها هم در کنار قایق هایشان فضای این مکان را زیباتر می کند.

2safar

از دیگر جاذبه های قلعه ی کوش آداسی، موزه ی داخل جزیره ی کبوتر است، موزه ی که برای گردشگران بخش های دیدنی را به نمایش گذاشته است، یکی از دیدنی های این موزه، اسکلت نهنگ 14 و نیم متری و چندین قایق قدیمی و زیبا، از جذابیت های این موزه برای گردشگران است. با ما در ادامه ی سفر به کوش آداسی همراه باشید.