جاذبه های گردشگری ایران - لرستان

جاذبه های گردشگری ایران - لرستان

2safar

رشته زاگرس در نواحی غرب و جنوب غربی ایران، عرصه ی بی نظیری از زیبایی را ایجاد کرده و سفر به نواحی ایران، یکی از هیجان انگیز ترین مسیر های گردشگری در این سرزمین کهن است. 2safar این بار به استان لرستان رفته و شما می توانید در همراهی با ما، جاذبه های گردشگری این خطه ی تاریخی و زیبا ایران را بهتر بشناسید.

2safar

استان لرستان، در غرب ایران و در دامنه ی رشته کوه زاگرس قرار گرفته و منطقه ای بکر و زیبا ست که در عین حال با توجه به دیرینگی این سرزمین یکی از مناطق مهم تاریخی و باستان شناسی ایران به شمار می آید، که پیش از شکل گیری حکومت های باستانی ایران یکی از سکونت گاه های مهم ساکنان فلات ایران محسوب می شد. این سرزمین کوهستانی دارای شهر های معروفی به نام خرم آباد(مرکز استان)، بروجرد، درود، پل دختر، دلفان و کوهدشت است، که در این کنار این شهر، شما می توانید از بکر ترین مناطق کوهستانی و زیبای این استان دیدن کنید.

2safar

لرستان هم مانند دیگر نواحی ایران دارای هویت قومی مشخصی است که بخش های اجتماعی و تاریخی این استان را خاص تر کرده، که این نکته را می توان یکی از جاذبه های گردشگری این استان دانست. همان طور که از اسم این لرستان مشخص است، این استان یکی از مهمترین سکونت های قوم لر به شمار می آید و به همین خاطر فرهنگ و سنت اجتماعی جذابی را می توان در نواحی مختلف این استان مشاهده کرد، لباس های محلی، آداب و رسوم و غذا های محلی این استان هم دارای تنوع بسیار بالایی است که بدون شک سفر گردشگران به این استان را به یاد ماندنی می کند.

2safar

بر اساس مستندات تاریخی و باستان شناسی، پیش ار ساکن شدن ماد ها در نواعی غرب ایرانی امروزی، کاسی ها، لولوبیان، ایلامیان در مقاطع تاریخی مختلف در بخش های مختلفی از استان لرستان کنونی سکونت داشتند و بقایای تمدنی هرکدام از آنها بخش مهمی از تاریخ این ناحیه را تشکیل می دهد. البته پس از ورود اعراب به ایران، حکومت های محلی در این نواحی بیشتر جان گرفتند و اتابکان لر بر این بخش از ایران تحت عنوان لر کوچک(لر کوچک در بخش هایی از همدان، ایلام و کرمانشاه حکومت داشت و لر بزرگ به نواحی در بویر احمد ، چهار محال ، شیراز و شمال خوزستان گفته می شده) حکومت می کردند.

2safar

یکی از مهمترین ویژگی های استان لرستان آبشار متعدد و زیبایی است که در بخش های مختلف این استان قرار گرفته و گردشگران بسیاری بخش مهمی از سفر خود را در کنار این آبشار سپری می کنند. اما لرستان هم مانند دیگر بخش های ایران ، پر است از آثار و جاذبه های تاریخی که از دوران پیش از اسلام و حتی پیش از تاریخ شروع می شود و تا دوران معاصر آثار متعددی را می توان در شهر های مختلف این استان مشاهده کرد، اما مهمترین آثار تاریخی این استان متعلق به دوران هخامنشی، ساسانیان و صفویه است. لرستان این خطه ی زیبا در غرب ایران را باید از نزدیک دید، خطه ای که دشت های سر سبز اش در کنار مناطق کوهستانی اش، مناظر رویایی را خلق کرده اند و گردشگران در این استان زیبا بدون شک اوقات لذت بخش، آرام و شادی را خواهند داشت، در ادامه مسیر مان در این استان زیبا با ما باشید.