جاذبه های گردشگری جهان - اسکله ی ساسون بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - اسکله ی ساسون بمبئی هند

2safar

سفر به هند، سفر به تجربه هایی تازه و بکر است که بسیاری از گردشگران شیفته رخدادها و موقعیت هایی تازه و تکرار نشدنی در زندگی شان هستند، تجربه هایی به دنبال هیجان و فعالیت های هیجان انگیز پرمخاطره نیست، بلکه تجربه فضاهایی خاص در کشور هندوستان و موقعیت هایی است که شاید تنها در این کشور به توان مشاهده کرد، از این رو، ماجراجویی گردشگران در این سرزمین، رهایی و تلاش برای کشف دنیاهایی تازه است و بدون شک هند و بخصوص شهر بمبئی بهترین انتخاب برای سفر به سرزمینی عجیب و غریب خواهد بود.گردشگران در شهر زیبا و پرداستان بمبئی با بنا ها و مکان هایی رو به رو هستند، که زندگی به شکلی عجیب در آن جا رنگی است و با بسیاری از چنین نقاطی در هر نقطه از جهان متفاوت است. یکی از این مکان ها اسکله ای بنام ساسون است، مکانی که گردشگران احساس متناقضی در آن پیدا می کنند و تجربه ای به یاد ماندنی در شهر بمبئی به شمار می آید. اسکله ی ساسون، در جدود سال 1875 میلادی توسط فردی یهودی به نام دیوید ساسون و شرکت او ساخته شد.

2safar

این اسکله یکی از قدیمی ترین اسکله های ماهیگری شهر بمبئی به شمار می رود، که در منطقه ی کولبا در جنوب شهر بمبئی بنا شده است. اسکله ی ساسون، در عین قدمت و کمبود امکاناتش یکی از بزرگترین بازار های ماهی در بمبئی محسوب می شود، اسکله ای که در هر قدم و در هر گوشه ای از آن دیدنی تازه برای گردشگران دارد. قایق های رنگارنگ با پرچم های متنوع و رنگ زنده ی بدنه ی قایق های ماهیگیری، صحنه ای زیبا را خلق کرده است. بر اساس اطلاعات ثبت شده، این اسکله دارای حجم مالی بالایی برای ساکنین و ماهیگیران این اسکله دارد، کشتی های قدیمی این بندر رنگارنگ در حدود 20 تن ماهی به اسکله می آورند و ماهی ، جانوران و خوراکی های دریایی را می توان در این اسکله قدیمی در اشکال سنتی اش دید.

2safar

با وجود اینکه این اسکله دیگر متعلق به شرکت ساسون نیست اما همچنان نام ساسون مهمترین بخش هویتی این مکان است، اگر به دنبال فضایی خاص در شهر بمبئی هستید، بازار ماهی فروش های این اسکله بدون شک بهترین انتخاب برای شماست. ازدحام جمعیت و شلوغی ماهیگیران، گردشگران و خریداران صحنه ای خاص و با شکوه از رنگ و روح زندگی را خلق می کند، صحنه ای که گردشگران را به هیجان خواهد آورد.در این اسکله در حدود 150 هزار نفر مشغول کار هستند و منبع کاری و مالی آنان به شمار می رود. اما بزرگترین ضعف این مکان تاریخی، ضعف زیر ساخت های این مکان است که هنوز به شکل قدیمی اش اداره می شود. گردشگران ماهی های انباشته شده، سطل هیا پر از میگو و دیگر جانداران دریایی را می توانند در هر گوشه این اسکله مشاهده کنند، که بنا بر برنامه های اقتصادی دولت تحول و به روز کردن این بندر یکی از دستورالعمل های آتی در این اسکله است. شاید رد سال های آینده در این اسکله قدیمی به توان یک دهکده ی ماهیگری را دید. اما در حال حاضر زمانی که گردشگران به این اسکله پا می گذارند، رنگ های متنوع کشتی ها، ماهی تلنبار شده کنار اسکله، ازدجام و شلوغی مردم با لباس هایی رنگارن را می بینند، که تابلویی زیبا و را ذهن خواهند داشت. ما را در ادامه ی مسیر سفرمان به بمبئی همراهی کنید.

2safar