جاذبه های گردشگری جهان - بازار گل دادار بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - بازار گل دادار بمبئی هند

2safar

این بار 2safar قصد دارد شما را با مکانی آشنا میکند که اگر به بمبئی رفته باشید و از این مکان دیدن نکرده باشید، مطمئنا یکی از بزرگترین حسرت های مسافرتان را رقم زده اید، این جا، نه اثری تاریخی است و نه مکانی شگفت انگیز ، اما یکی از بی نظیر ترین محل هایی است که شما در زندگی تان تجربه خواهید کرد، شاید گفتن این کلمات به نظرتان اغراق آمیز باشد، اما با دیدن بازار گل دادار شما هم با من هم نظر خواهید شد. هنگامی که از هند سخن می گوئیم، تصویری رنگارنگ، با رنگ های جیغ به ذهن ما می آیند، سرزمین پر رنگی که تمامی اقشار جامعه هند با تمام تفاوت های طبقاتی و اقتصادی شان، تنها نکته مشترک شان می تواند رنگارنگی لباس های شان باشد. اما ربط به این موضوع به این بازار گل چیست؟

2safar

گردشگرانی که به بمبئی می روند، از داخل تاکسی گرفته تا داخل مغازه ها و هتل ها و حتی بر روی لباس های مردم عادی در خیابان های شلوغ شهر، پر است از گل هایی رنگارنگ، گل هایی به نخ شده و آویزان، بر روی آئینه ی ماشین ها و در مغازه ها و حتی در آرایش موی سر زنان، همه جا می توانید گل های رنگارنگ و خوش رنگی را ببینند که کمترین احساسی که منتقل می کند، لبخندی ساده است. حالا، دیدن بازار گل دادار برای یتان جذابیت ندارد؟ نکته ی معمولی و عادی است، اما همین نکته های ریز رنگ ها را به زندگی هندی ها کشانده است.

2safar

بازار گل دادار یکی از بزرگترین بازار های عرضه ی گل در جهان است، خیابانی کوچک با غرفه های پر از انواع گل های که تنها علاقه مندان و متخصصان گل می توانند همه ی آنها را بشناسند، تصویری رویایی، بویی مدهوش کننده و تجربه ای ناب بر گردشگرانی را که به ایستگاه دادار رفته اند و از خیابان دادار و یا همان بازار گل فروش های دادار دیدن کرده اند. مردم هند عاشق گل ها هستند و گل ها بخشی از زندگی روزمره ی آنها به شمار می رود، مردم بمبئی به این بازار دادار فول گالی می گویند. گردشگران برای بازدید از این خیابان زمان کوتاهی خواهند داشت ، چرا که این خیابان از 4 تا 9 صبح باز است.

2safar

در این بازار رویایی که بخش مهمی از هویت و فرهنگ مردم بمبئی را برای تان نمایان می کند، شما می توانید، در یکی از نمایشگاه پر تعداد و متنوع گل قدم بزنید و انواع گل ها و رنگ ها و بو ها را از نزدیک ببینند و حس کنید. تجربه ای که شاید در کمتر جایی می توانید با این حجم داشته باشید. در بازار دادار انواع گل های رز، تعداد مختلفی از گل های ارکیده، گل های یاس، شکوفه های گیلاس، نیلوفر آبی، داوودی ، لاله، سوسن، نرگس ، جعفری، لاله ی مردابی، میخک ، زنبق، اسطوخودوس و تعدادی بسیار متنوع و متفاوت دیگری که در بازار دادار می توان مشاهده کرد.

2safar

از این رو، دیدن و گشتن در بازار گل دادار تجربه ی بسیار معمولی است، که تاثیر عمیقی بر روی شما و هر گردشگر دیگری که به آنجا برود خواهد داشت، بوی مدهوش کننده انواع مختلف از گل های زیبا و خوش رنگ در کنار رنگین کمان تنوع آنها بدون شک برای هر ببیننده ای باور نکردی و فراموش نشدنی خواهد بود، بدون شک گفتن و نوشتن از چنین جایی سخت است و ما تنها می توانیم این بازار زیبا را خلاصه معرفی کنیم.

2safar