جاذبه های گردشگری جهان - بدورم ترکیه

جاذبه های گردشگری جهان - بدورم ترکیه

2safar

در مسیر 2safar در منطقه ی آناتولی، به شهر ساحلی دیگری از نوار جنوب غربی ترکیه در کنار دریای اژه می رویم، تا شهر گردشگری دیگری را در این کشور کهن ببینیم. هنگامی که از شهری ساحلی سخن به میان می آید، با توجه به معرفی شهر کوش آداسی در 2safar (که پیش تر به معرفی جاذبه های گردشگری آن پرداختیم و شما در صورت نخواندن آنها می توانید به سایت 2safar مراجعه کنید) تصویری نزدیک نسبت به به این شهر خواهید داشت، با این تفاوت که قدمت تاریخی و باستانی این شهر از کوش آداسی بسیار بیشتر است. با این مقدمه شما را به محدوده ی تمدنی این شهر تاریخی نزدیک کرده ایم، شهری که نام کنونی آن بدروم است.

2safar

بسیاری از گردشگران پس از بازگشت از این کشور ، بدروم را زیبا ترین شهر ترکیه می دانند و اگر این جمله را از قطعیت خارج کنیم باید بدروم را یکی از زیبا ترین شهرهای ترکیه بخوانیم، شهری که قدمت آن به دوران یونان باستان باز می گردد. پیش از آنکه به قدمت تاریخی شهر برسیم، ابتدا باید عنوان کنیم که این شهر در استان موغله ترکیه قرار دارد و مجاورت با آب های دریای اژه مناظر زیبا، چشم انداز فوق العاده و محیطی آرام و محبوب را ایجاد کرده که این شهر را به یکی از قطب های گردشگری این کشور بدل کرده است. آب و هوای گرم و مرطوب این بخش از ترکیه گردشگران بسیاری را برای تفریحات آبی به غرب ترکیه می کشاند، هرچند که همانطور که گفتیم بدروم در جنوب غربی ترکیه قرار دارد.

2safar

این شهر با توجه به برخورداری از جاذبه های متنوع سلایق مختلف گردشگران را پوشش می دهد، از این رو، با توجه به تنوع سلایق حتی در یک خانواده، بدروم نقش درخشانی در آرامش و لذت بخش بودن سفر گردشگران ایفا می کند و یک انتخاب چند منظوره به شمار می رود. در کنار ساحلی بودن بدروم و کافه ها و رستوران های شیک، زیبا و آرام اش ، هتل ها و مراکز خرید این شهر جاذبه های بسیاری را برای گردشگران فراهم می کنند و خانواده در این شهر ساحلی روزهای لذت بخشی خواهند داشت. اما این تنها یک بخش داستان بدروم است، بالاتر گفتیم که اسم کنونی شهر بدروم است و درست همین جاست که جنبه ی تاریخی و باستانی شهر، به میان می آید و جاذبه های زیبا و با شکوهی را از دل تاریخ در معرض دید گردشگران قرار می دهد. نام دیگر بدروم، هالیکارناسوس بوده است که به دوران یونان باز می گردد. بسیاری از اماکن باستانی این شهر باز مانده از دوران باستان است. بدروم مانند دیگر مناطق آناتولی روزگار پر تنش را در دوران باستان سپری کرده و پس از ورود ایرانیان به آناتولی مرکز یکی از ساتراپ های هخامنشی بود، که در برخی از متون از آن به عنوان کاریا نام برده اند.

2safar

2safar تلاش می کند در خلال معرفی جاذبه های گردشگری این شهر، بخش های و لایه های تاریخی و هویت بدروم را هم معرفی نماید و شما بتوانید علاوه بر شناخت جاذبه های گردشگری این شهر زیبا و ساحلی با گذشته ی آن نیز آگاه شوید، سفری که می تواند در کنار ساحل زیبای اژه خاطرات ماندگاری را رقم بزند.