جاذبه های گردشگری جهان - جاذبه های مختلف شهر بدروم ترکیه

جاذبه های گردشگری جهان - جاذبه های مختلف شهر بدروم ترکیه

2safar

در سفر به بدروم با بخش های مختلف این شهر تاریخی آشنا شدیم، از قلعه بدروم یا قلعه سنت پیتر، تا موزه باستان شناسی زیر آب را مشاهده کردیم، از کنار دیوار قدیمی و باستانی شهر و دروازه ی میندوس گذر کردیم و آرامگاه هالیکارناسوس که یکی از عجایت هفت گانه ی جهان باستان بوده را شناختیم. کارگاه کشتی سازی عثمانی و آمفی تئاتر شهر هم دیگر بخش هایی بود که 2safar در مسیر خود به شهر با آنها برخورد کرد، اما مهمترین بخش این شهر برای قشر وسیعی از گردشگران آن جاذبه های آبی و گردشگری است که در سواحل این شهر قرار گرفته و بخش وسیعی از مهمانان این شهر ها را جذب می کند.

2safar

دریای زیبای اژه در پهنه ای وسیع، جاذبه های مختلف را در ساحل شهر بدروم ایجاد کرده است. که این بخش های متنوع و متعدد شهر را به صورت موردی برای شما معرفی می کنیم. جزیره ی خرگوش یکی از اماکن محبوب گردشگران در شهر بدروم است که دیدن آن خالی از لطف نیست، فضایی آرام و لذت بخش برای استراحت در زیر نو آفتاب در فصل های گرم و حتی دیدن آثار انگشت شماری از پادشاهی ماسولوس از جمله دیدنی های این جزیره ی کوچک و خوش نام است.

2safar

ساحل یاهسی از جمله سایت های گردشگری است، که رستوران ها و کافه های این بخش از شهر، آن را از جمله مکان های محبوب گردشگران ساخته است و ساحل شنی آن نیز از جمله مزیت های مورد توجه گردشگران است. بازی های ساحلی، نشستن در کافه ها و رستوران های این ساحل و چشم انداز زیبای طلوع و غروب آفتاب این ساحل را خواستنی تر می کند.

2safar

اما جاذبه های دیگری نیز در این شهر بندری قرار دارند، که قدم زدن و دیدن آنها خالی از لطف نیست، مساجد شهر بدروم از جمله آثار تاریخی و هویتی هستند که ما در بدروم با آنها رو به رو هستیم، مسجد تپچیک، مسجد تورکویسو از جمله بنا های مذهبی شهر هستند که با توجه به اکثریت مسلمان در کشور ترکیه و شهر بدروم بخش مهمی از هویت آنان را تشکیل می دهند. یک مسجد دیگر به نام Merkez Adliye Camiiهم در بازار قدیمی شهر بدروم وجود دارد که یکی از مساجد معروف و زیبای شهر به شمار می رود. این مساجد همگی بخش هایی از معماری اسلامی عصر عثمانی هستند که مناره های بلند و گنبد های معروف آنها مشخصه های اصلی شان محسوب می شوند، هویت اسلامی در آناتولی یک از سرچشمه های هنر تمدن اسلامی است و سبک مساجد این منطقه یکی از سبک های متمادول در جهان اسلام به شمار می رود که گردشگران می توانند این نوع معماری را در شهر بدروم مشاهده کنند. گردشگران در این شهر با دوره های مختلفی از تاریخ آناتولی روبه رو می شوند و در مکانی زیبا با مناظری فوق العاده، جاذبه های دیدین و تجربه های فراموش نشدنی را خواهند داشت، شهر بدروم از جمله شهر هایی است که گردشگران را با سلایق مختلف از سفر به این شهر راضی می کند. امیدواریم در ادامه ی مسیر 2safar به دیگر شهر ها و کشور ها با ما همراه باشید.

2safar