جاذبه های گردشگری جهان - دهلی هند

جاذبه های گردشگری جهان - دهلی هند

2safar

هندوستان یکی از تمدن های رنگارنگی است که انسان امروز در قالب سفر های خود می تواند تمدن های موجود در این ناحیه کهن را مشاهده نماید و دهلی یکی از قدیمی ترین و خوش آب و رنگ ترین شهر های هندوستان است. این شهر با قدمتی 5 هزار ساله یکی از کهن ترین شهر دنیا به شمار می آید و امروزه به عنوان پایتخت کشور هندوستان از مرکزییت، سیاسی، اداری و اقتصادی برخوردار است، مرکزیتی که در کنار تاریخ و تمدن پررنگ این شهر جایگاه ویژه ای برای این شهر ایجاد نموده و در هر ساله تعداد بسیاری از گردشگران وارد این شهر مهم و تاریخی هند می شوند. در این شهر گردشگران با جاذبه های بسیاری رو به رو هستند، جاذبه هایی بدون شک می تواند سلایق گوناگون و متنوع میهمانان این سرزمین را برآورده نماید.

2safar

دهلی یکی از نمود های زندگی مدرن هند در بستری تاریخی است و مانند یک ویترین رنگارنگ از تمام تنوع ها و تکثر های موجود در جامعه هندوستان است. اگر از این شهر متفرید یا عاشق آن هستید در هر دو حالت نمی توان این شهر را نادیده گرفت و بدون شک نمی توانید چشم تان را بر روی جاذبه های بی بدیل و تماشایی آن ببنندید. یکی از ویژگی های بارز این شهر، فراموشی زمان است، گردشگرانی که به دهلی می روند، گاهی اوقات گذر زمان را فراموش می کنند و شاید بهتر است بگوئیم مدیریت زمان را از دست می دهند. شهری با جاذبه های شگفت انگیز، خیابان ها و کوچه های شلوغ رنگارنگی که زمان در گذر آن ها اولین چیزی است که فراموش خواهد شد.

2safar

در ابتدا شاید، هضم آشوب شهر دهلی برایتان ساده نباشد، مسیر های با گاری ها و چرخ های دستی مسدود شده و دوچرخه سوار هایی که تعداد بی شماری دارند، فروشندگان غذا های هندی، با بوهای تندی که در همه پیچیده است، از اتومبیل های قدیمی و کم تر دیده و شده در کنار اتومبیل های لوکس دنیا و همه آن چه شما می توانید آشوب و شلوغی تعریف کنید، اما این تنها در ابتدای مسیر شماست، بنا های جادویی ، مکان هایی دیدنی، فرهنگ های ناشناخته و جدید در پیش روی شماست و شاید هنگام ترک این شهر دلتان برای تمام آن المان های شهری دهلی تنگ شود.چرا شما به یکی از خوشمزه ترین پایتخت های جهان پا می گذارید، طعم ها و مزه هایی که از گوشه و کنار هند به پایتخت آورده شده اند، چرا که هر بخش از هویت های موجود در این شهر متعلق به گوشه ای از هند است و گردشگران در نمایشگاه باشکوهی از طعم و ها مزه ها رو به رو هستید.

2safar

اگر بخواهیم از بازار بزرگ دهلی سخن بگوئیم باید در ادامه ی مسیر همراه 2safar باشید، چرا قدم به دنیای دیدنی خواهید گذاشت. دهلی شهری است که بر روی یکی شهر های تاریخی و افسانه ای هندوستان ساخته شده و گردشگران در پایتخت هندوستان شهرهای تاریخی بسیاری را خواهند دید، شهری برآمده از عصر باستان و دیگر دوره های تاریخی هند که دهلی نقش مهمی در آن ها ایفا کرده و امروزه هم می توان این شهر مهمترین شهر هندوستان نامید. با در 2safar هم گام شوید، تا در کنار هم با جاذبه های دیدنی و زیبای این شهر تاریخی آشنا شویم.