جاذبه های گردشگری جهان - دوبی گات بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - دوبی گات بمبئی هند

2safar

تا اینجای سفرمان به شهر بمبئی از مکان های تاریخی، جاذبه های دیدنی، موزه و بنا های زیبا دیدن کردیم و با انها آشنا شدیم و در خلال این سفر با بخش های مختلفی از فرهنگ و زندگی مردم شهر بمبئی روبه رو بودیم، اما این بار 2safar شما را به قلب تپنده ی شهری می برد که تنها در هند می توان نمونه هایی اینچنین را مشاهده کنید، شاید در دنیای امروز و در هجوم تکنولوژی و امکانات روز، دیدن چنین مکانی برای تان جذاب تر و دیدنی تر باشد ، مکانی ها که پس گذشته دهه ها هنوز هم پرتوان به حیات خود ادامه می دهد و مردم این شهر به عنوان بخشی از زندگی شان در گیر آن هستند و مانند یکی از ستون های هویتی شهر به آن نگاه می کنند.

2safar

دوبی گات نمونه ی دیدنی از زندگی مردم بمبئی و بخش از تاریخ این شهر به شمار می آید که گردشگران در این جا بیشتر و بهتر بمبئی و هند را لمس می کنند. این مکان در حدود 140 سال پیش توسط انجمن کارگران رخت شویی یا شتشوی شهر بندری بمبئی تاسیس شد مکانی وسیع با ویژگی هایی خاص ، که لباس و دیگر مسنوجات مورد استفاده در شهر در آنجا شستشو شده و به دست مشتریان می رسید، این روند، سال هاست بخشی از زندگی مردم بمبئی بود و هنوز هم در این شهر، دوبی گات به حیات خود ادامه می دهد، هنوز بسیاری از خانه و بیمارستان ها و هتل ها پارچه ها و لباس ها و دیگر وسایل خود را به دوبی گات می سپارند و با وجود ظهور لباس شویی های کوچک و بزرگ این مکان هنوز گردش مالی بالایی دارد.

2safar

دوبی گات امروز در کنار کارکرد همیشگی اش، یکی از جاذبه های گردشگری شهر بمبئی به شمار می آید، جاذبه ای که هم مکانی تاریخی است و هم تجربه ای تکرار نشدنی برای مسافران این شهر عجیب و غریب. گردشگران در دوبی گات با مکانی رو به رو هستند که کارگران این شهر کوچک با جمعیتی در حدود 7 هزار نفر از 4و 5 صبح تا 10 شب مشغول کارند، و حجم خارق العاده ای از پوشاک و .. را به طوری بسیاری منظم و دیدنی شستشو، خشک، اتو و بسته بندی می کند و کمترین درصد خطا آن را به صاحبانش باز می گرداند.

2safar

دوبی کات بزرگترین خشک شویی سر باز جهان است با 1026محل شست و شو از دیدنی ترین و عجیب ترین مکان هایی است که گردشگران در بمبئی خواهند دید. این محل های شست و شو، سنگ هایی هستند که سه طرف قرار گرفته و زن و یا مردی که لباس یا پارچه موردنظر را می شوید در بین آنها لباس ها و.. را می شوید. بی گمان دنیایی عجیب و دیدنی است، مکانی لوکسی به شمار نمی آید و یا بنا و اثری خارق العاده در آن نمی بینید، اما بدون شک تجریه بازدید از این مکان برای گردشگران در شهر بمبئی تجربه ای ملموس از فرهنگ و زندگی مردم بمبئی و کشور هند است، کشوری که شکل و سبک زندگی در آن جا خود کلکسیونی زیبا زیباست و بهتر است بگوئیم که سبک زمدگی و بسیاری المان های اجتماعی در این شهر و کشور جاذبه ای بی مانند به شمار می آیند.