جاذبه های گردشگری جهان - روستای کاوتاچی وادی khotachwadi بمبئی هند

جاذبه های گردشگری جهان - روستای کاوتاچی وادی khotachwadi بمبئی هند

2safar

بمبئی شهری شلوغ، با جاذبه هایی فراوان است و در طی چند قرن اخیر مرکزیت اقتصادی و دروازه ی ورودی هند برای خارجیان به شمار می رفته و امروزه هم گردشگران بسیاری برای بازدید از این شهر حیرت انگیز راهی هند می شوند. قدم زدن در خیابان های شلوغ و پر ازدحام و جاذبه های گردشگری، گردشگران را مشتاق بازدید از مکانی آرام می کند، مکانی که دور از تمام صدا های ماشین ها و بوغ های معروف شهر، بتوان در کوچه هایش قدم زد و محو تماشای خانه ها و فرهنگ نهفته در لایه های زیرین شهر شد. در بمبئی این فرصت برای شما مهیاست، اگر می خواهید فضایی تازه در شهر بمبئی را تجربه کنید، باید راهی کوتاچی وادی شوید. روستایی کوچک در منطقه ی گورگائون در جنوب بمبئی، که خانه های رنگارنگ اش شهرت فراوانی دارد. یکی از ویژگی های بارز خانه های این روستای کوچک سبک معماری پرتغالی است که هنوز در این منطقه وجود دارد و گردشگران پس از گذشت دو قرن می توانند رد پای پرتغالی ها در بندر بمبئی مشاهده کنند.

2safar

برای فرار از ازدحام شلوغی و پناه بردن به این منطقه ی آرام بهترین مسیر برای شما، جاده ی چارنی است که به سمت کلیسای ترزا حرکت می کند، پس از رسیدن به آن جا مسیر سمت راست را در حدود چند صد متر طی کنید تا تابلوی کوتاچی وادی ببینید. در این گردشگران با خانه هایی قدیمی به سبک پرتغالی رو به رو می شوند که در امتداد یکدیگر قرار گرفته اند. این روستای کوچک مانند ماشین زمان شما را به گذشته خواهد برد و تجربه ی فوق العاده ای در بمبئی محسوب می شود. خانه های کوچک، رنگارنگ با ایوان ها و ستون های زیبا و در های طاق دار که امروزه کمتر می توان چنین خانه هایی را از نزدیک دید.

2safar

محیط و فضای کوتاچی وادی به گونه ای است که همه ی عناصر گردشگران و بازدید کنندگانش را به خود جلب می کندف بوی غذا هم فضا را دلنشین تر و خواستنی تر می کند، ماهی های این منطقه از غذا های معروف بمبئی هستند. این روستا در قرن 18 در محلی بنام khot تاسیس شد. در آن موقع 65 خانه در این منطقه ساخته شد، که امروزه تنها 28 خانه باقی مانده است و همچنان زیبا و دلفریب است. کلیسایی هم در سال 1899 توسط اهالی روستا در این جا بنا شد که نقاشی های دیواری حضرت مریم و عیسی مسیح از بخش های زیبا و تاریخی آن به شمار می روند.

2safar

در سال 1995 این روستا به عنوان یکی از آثار تاریخی هند شناخته شد و حمایت های دولتی آن را به منطقه ای حفاظت شده تبدیل کرد، اما این تصمیم مورد حمایت جدی قرار نگرفت و این روستای کوچک زیبا مانند بسیای از عناصر قدیمی در کنار شهر های بزرگ، مورد تهدید توسعه کلان شهر ها قرار دارند. روستایی رنگارنگ با معماری تاریخی که بدون شک یکی از جذاب ترین جاذبه های گردشگری شهر بمبئی به شمار می آید و گردشگران در کنار خانه های این روستای تاریخی می توانند اوقات لذت بخش و به یاد ماندنی را تجربه کنند.

2safar