جاذبه های گردشگری جهان - ساحل جوهو

جاذبه های گردشگری جهان - ساحل جوهو

2safar

شهری مانند بمبئی که طی دو قرن گذشته به عنوان دروازه ی ورود به هند قلمداد می شده، جاذبه های دیدنی اش برای بازدید گردشگران یکی از بخش های مهم این شهر به شمار می رود، از این رو، 2safar شما را به ساحل دیگری در شهر بمبئی خواهد برد که بیشتر آن را به عنوان یک ساحل گردشگری می شناسند. ساحلی که در منطقه جوهو قرار دارد. این منطقه یکی از مناطق معروف و مهم بمبئی محسوب می شود که در کنار دریای عرب قرار گرفته و از زیبا ترین نقطه های شهر بمبئی است، جوهو منطقه مرفه نشین و ثروتمندی است که پرتغالی ها آن را با نام یووهم می شناختند، فرودگاه جوهو در شهر هم در حدود سال 1932 پذیرای اولین پرواز خود بود.

2safar

ویژگی های جوهو به گونه ای ست که طی 100 سال گذشته، بسیاری از افراد با نفوذ و ثروتمند شهر، منازل شان را در این منطقه ساخته اند و امروزه هم لوکس ترین هتل و رستوران های بمبئی را می تواند در منطقه جوهو پیدا کرد. با قدرت گرفتن صنعت فیلم در هندوستان به خصوص در بمبئی، جوهو یکی از پاتق های شرکت ها فیلم سازی شد. به همین منوال، ساحل این ناحیه هم مورد توجه بیشتر قرار گرفت و سرمایه گذاری بیشتری در این ساحل انجام شد و گردشگران به عنوان یک بازار هدف مورد توجه سرمایه گذارانی قرار گرفت که در این منطقه و ساحل سرمایه گذاری کرده بودند. از این رو، با توجه به امکاناتی که در این ناحیه شکل گرفت ، گردشگران بیشتری به این ساحل آمدند، به گونه ای که امروزه این ساحل به عنوان یک ساحل لوکس و توریستی شناخته می شود.

2safar

حتی در بخش مهمی از تاریخ این ساحل می توان به حضور ماهاتما گاندی رهبر استقلال هند و یکی از بزرگترین شخصیت های سیاسی قرن بیستم در این جا اشاره کرد، عکس از گاندی وجود دارد که در مسیر تلاش برای استقلال هند در نزدیکی های سال 1937 ، در مسیر پیاده روی هایش در این ساحل قدم راهپیمایی کرد. گردشگران مجسمه ی او را هم در این ساحل خواهند دید. شاید بسیاری هم با شنیدن همین نامِ گاندی و نشانه گذاری که در این مکان صورت گرفته راهی ساحل جوهو می شوند.

2safar

اما جدا از فاکتور های انسانی، ساحل جوهو یکی از زیبا ترین نقاط بمبئی است که با توجه به موقعیت جغرافیایی اش چشم انداز بسیار زیبایی در هنگام طلوع و غروب آفتاب دارد. از دیگر ویژگی های که در این ساحل مورد توجه گردشگران قرار دارد، غذا های محلی و بومی شهر بمبئی است، که با تنوع بسیار بالا و البته با بوهای بسیاری دلپذیر گردشگران را به سوی خود می کشاند. گردشگران در این ساحل هم مانند دیگر سواحل شهر بمبئی می توانند جشنواره های رقص و موسیقی را به عنوان یکی از بخش های فرهنگی شهر بمبئی شاهد باشند. از جشن های معروفی که در این ساحل برگزار می شودف می توان به جشن سالانه ی Ganesh Chaturthi اشاره کرد. ساحل جوهر آخر هفته های شلوغی خواهد داشت و البته محیط بازی و تفریحات مختلف برای گردشگران تعبیه شده و ساحل شنی جوهو هم برای گردشگران محبوبیت بالایی دارد و یکی از بهترین سواحل شهر بمبئی برای داشتن اوقاتی آرام و لذت بخش در کنار خانواده خواهد بود.