جاذبه های گردشگری جهان - ساحل دریایی مارین درایو بمبئی هند - قسمت اول

جاذبه های گردشگری جهان - ساحل دریایی مارین درایو بمبئی هند - قسمت اول

2safar

شهر های ساحلی جدا از قدمت، تاریخ و جاذبه های فرهنگی و گردشگری کم و زیاد شان از موقعیت جغرافیای محبوبی میان گردشگران برخوردار اند، جاذبه ای که در کنار اش می توان انواع مختلف و متنوعی از موقعیت های تماشایی و دیدنی را برای گردشگران مشاهده کرد. سواحل این شهر های همیشه پر است از گردشگرانی که در آن جا حضوری پررنگ دارند. مارین درایو کناره ی ساحلی منحنی شکلی است که از شمال به جنوب شهر ساحلی بندری بمبئی کشیده و یکی از دیدنی ترین جاذبه های این به شمار می رود. به دلیل شکل منحنی مانند و ساختار شکل گیری و همچنین رشته ی نورانی چراغ های این کناره ی ساحلی آن را گردنبند ملکه (گردنبند مروارید مانند ملکه) هم می نامند.

2safar

زمان ساخت این کناره ی ساحلی به اواخر قرن نوزدهم و اوایل قرن بیستم باز می گردد. در آن دوره ی تاریخی که استعمار انگیس بر کشور هند حکومت می کرد و بمبئی هم شهری کلیدی برای تجار و سیستم حمل نقل دریایی انگلیسی ها به شمار می رفت. از این رو، روند طراحی و آغاز به کار این پروژه ی عمرانی از سال های 1898 تا 1915 ادامه داشت. روند کار این کناره ی ساحلی تا اواسط دهه ی 1930 ادامه داشت و اثر مدرن، زیبا و قابل توجه در بمبئی شکل گرفت. ساخت این کناره ی ساحلی با به دریا انداختن سنگ و بعد ها بتن های سیمانی نمودی مدرن به شهر بخشید و حضور انگلیسی در این شهر با این اثر معماری متعلق به سبک هنر تزئینی یا همان آرت دکو نمایان تر شد و این کناره ی ساحلی یکی از پر تکرار ترین مکان های جهان در استفاده از این سبک از معماری است. بنا ها و ساختمان های اطراف این کناره ی ساحلی یکی از دیدنی ترین قسمت های بمبئی به شمار می رود که گردشگران می توانند بسیاری از هتل های معروف و شیک شهر را در کنار این کناره ی ساحلی پیدا کنند. در دهه ی 1990 بسیار از نام های متعلق به دوران استعمار را در شهر تغییر دادند، و مارین داریو رسما به Netaji Subhash Chandra Marg تغییر کرد اما همچنان بسیاری شهروندان شهر و گردشگران بمبئی یا همان مومبای این کناره ی ساحلی را با نام مارین درایو می شناسند.

2safar

مناطق حاشیه ای این کناره ی ساحلی از جمله گران ترین بخش های شهر بمبئی است که قسمت بزرگی از شهر را به خود اختصاص داده است. گردشگران از طریق تاکسی های شهر بمبئی می توانند از منطقه گولایا در عرض 10 دقیقه خود را به این بخش از شهر برسانند، همچنین ایستگاه راه آهن چوچگیت (Chuchgate) در جنوب و چارنی Charni گردشگران را به مارین درایو می رساند و با توجه به سیستم حمل و نقلی شهر بمبئی اتوبوس های شهری هم انتخاب مناسبی برای رفتن به این منطقه است.

2safar

کناره ی ساحلی مارین درایو یا همان Netaji Subhash Chandra Marg از جمله مکان هایی است که گردشگران با تفریحات مختلف و متنوعی رو به رو هستند و از این رو، شما می توانید در کنار جاذبه های طبیعی این کناره ی ساحلی در سایت 2safar با دیگر جاذبه های این مکان آشنا شوند.